Visszavágott, így második az UTE

2019.02.22. 22:52 |
Csak emberelőnyös gólok születttek az UTE és a DEAC meccsén az Erste Liga középszakaszában. Az alsóházban a Fehérvár lenullázta a DAB-ot, míg két meccs ráadásban dőlt el.

UTE-DEAC 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Az UTE nagy elánnal kezdett, és már a 3. percben betalált emberelőnyből Sikorcin Ladislav révén. A második játékrészben egymást érték a kiállítások, ahogy a csütörtöki meccsen is. A DEAC egymás után négyszer is emberelőnyben játszhatott, és egy fórt ki is használt Hugo Turcotte, ezzel sikerült egyenlíteni. Turcotte és Peter Huba újra összeakaszkodott, majd a debreceniek nagy hibája – rossz csere és játék késleltetés – miatt kettős fórba került az Újpest, és jól is élt a lehetőséggel. Előbb Andrej Hebar, majd Vincze Péter szerzett gólt, így a harmad végére 3-1-re vezettek a hazaiak.

Az utolsó játékrészben is az UTE dominált, több helyzete volt, és ezek közül egyet Csanyi Karol be is lőtt, ismét csak emberelőnyben.

Az Újpest tehát visszavágott a csütörtöki vereségért, és bebiztosította második helyét a középszakaszban.

Dunaújvárosi Acélbikák-Fehérvári Titánok 0-6 (0-3, 0-2, 0-1)

A megyei rangadón a viszonylag kiegyenlített első tíz perc végéhez közeledve Brock Beukeboom éles szögből ellőtt korongjával a vendégek kerültek előnybe, majd a 15. percben mindössze 14 másodperc alatt előbb Szita Donát, majd Láday Tamás is bevette Pinczés Bendegúz kapuját.

A második felvonásból még négy perc sem telt el, mikor Mark Bennett lőtt éles szögből fonákkal a hálóba. Borbás Gergely, a DAB vezetőedzője kapust cserélt, a csereként beállt Zaharcsenko bő tizenkét percig bírta, mert Szita másodszor is betalált. A hazaiaknak is voltak lehetőségei, de nem játszottak hatékonyan.

A harmadik felvonásban sem jött össze a szépítés a DAB-nak, a Titánok viszont Mihály Ákos révén bevitték a kegyelemdöfést is.

Az már korábban eldőlt, hogy a Fehérvár nyeri az alsóházat, az utolsó körben pedig kiderült, hogy a DAB a 10. helyen végez.

Nyilatkozatok

Borbás Gergely, vezetőedző, Dunaújváros: „Sajnos nem sikerült felrázni a srácokat az utolsó mérkőzésre, úgy, hogy méltó ellenfelei legyünk a Fehérvárnak, így nagyon jó edzőpartnere lettünk csak az ellenfélnek, akik már a rájátszásra élesítik magukat. Ami pozitívumot ki tudok emelni, hogy végig kaptak játéklehetőséget azok a meghatározó juniorok, akikkel hosszútávon számolhatunk és dolgozhatunk. Ők még versenyben vannak a saját korosztályukban. Ezzel a meccsel a felnőtt szezont lezártuk, és elkezdhetjük tervezni a jövőt.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Örülünk a győzelemnek, azért jöttünk, hogy megszerezzük a három pontot és így búcsúzzunk a középszakasztól. Voltak pillanatok, ahol nem fektettünk elég koncentrációt a védekezésbe, de itt a kapusunk brillírozott, Gyenes Dávid ma nagyon jó formában védett és megérdemelte a shutout-ot. Fontos, hogy nyertünk, most pedig várjuk a jövő héten kezdődő rájátszást. A középszakasz előtt úgy számoltunk, hogy hét győzelem elég lesz a playoff-ba kerüléshez, nyolc győztes meccsünk volt, ezzel pedig újabb kitűzött célt értünk el. Úgy gondolom, nagyrészt sikerült megvalósítanunk azt, amit szerettünk volna begyakorolni a rájátszásra és örülünk annak, hogy teljesítettük a magunkkal szemben támasztott elvárásokat."

Schiller-Vasas HC–Gyergyói HK 5-6 (1-2, 2-2, 2-1, 0-0, 0-1) – szétlövéssel

A vendégek szereztek vezetést Gyenisz Jezsov révén, de a Vasas első emberelőnyét kihasználta, és a 12. percben Bálint Tamás egyenlített. Ennek azonban nem örülhettek sokáig, Góga Attila 20 másodperccel később ismét a Gyergyót juttatta előnyhöz.

A második harmadban is a Vasas lőtt többet kapura, de ez az eredményen nem látszott. Lőczi Árpád egyenlített a 25. percben, de aztán a Gyergyó a meccs derekán 16 másodperc alatt két gólt szerezve ellépett. Bödök Bence válaszára sem kellett sokat várni, így ismét egy találat volt a különbség.

Az utolsó harmad újabb fordulatot hozott: a Vasas Surányi Zsolt és Székely Mádai Gergő góljával a 46. percre átvette a vezetést. A vendégek a hajrában tudtak egyenlíteni Oscar Steen révén.

A hosszabbítás nem hozott gólt, így jöhettek a büntetők. Az első húsz lövés közül egy sem ment be, majd egy-egy sikeres büntető után újabb három kimaradt. A győztes találatot végül Vlagyiszlav Karpusz lőtte be.

A vereséggel a Vasas maradt az utolsó helyen.

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Csillogtak a szemek nálunk, mert egy esetleges hárompontos győzelemmel akár két helyet is előzhettünk volna a tabellán, ha a másik két meccs úgy alakul. Ez rányomta a bélyegét a meccsre, és bár a munkával, a helyzeteink számával, a kapura lövések számával nem volt gond, mi mégsem használtuk ki annyira a helyzeteinket, ahogy lehetett volna, mondom ezt az öt lőtt gól ellenére. Egy ilyen Gyergyótól lehet öt gólt kapnia egy első éves fiatal csapatnak, inkább az volt a probléma, ahogyan azok a gólok születtek, odaadtunk nekik egy-két esélyt. A büntető nagyon nagy lutri, most is az volt, sokáig senki nem lőtt gólt, aztán mindenki, majd csak ők, gratulálok a Gyergyónak a győzelemhez és sok sikert minden csapatnak a felsőházban.”

Mikael Tisell, vezetőedző, Gyergyó: „Tényleg őrült meccs volt, nagyjából olyan, mintha a szezon előtt találkoztunk volna egy felvezető meccsre. Az elején nem úgy állt bele egyik csapat sem, mint egy éles meccsbe, de aztán egyre jobb és jobb lett mindkét csapat játéka. Megpróbálunk a lehető legjobban felkészülni a rájátszásra, várjuk az ellenfelünket.”

EV Vienna Capitals II-Hokiklub Budapest 4-3 (0-1, 1-1, 2-1, 1-0) - hosszabbítás után

Kiegyenlített meccset játszott a Hokiklub Bécsben. A vendégek az első és a második harmadban is előnybe kerültek, de aztán a Capitals az utolsó játékrészben öt perc alatt fordított. A Hokiklub az 52. percben kettős fórból egyenlített Szappanos Dávid révén.

A folytatás nem hozott gólt, és sokáig a hosszabbítás sem, ám végül 20 másodperccel a vége előtt Timo Pallier döntött. A Capitals tehát győzelemmel hangolódhatott a rájátszásra.

(Fotó: DEAC/ Szepesi Boglárka)