Újra élen az FTC

2018.12.21. 22:34 |
A Fradi nyerte a derbit és ezzel a Vígh Balázs Vándorkupát is. A többi meccs is fordulatosan alakult az Erste Ligában, hátrányt ledolgozva nyert a DEAC, a Fehérvár és a Capitals is.

FTC-Telekom–UTE 5-2 (1-1, 3-1, 1-0)

A derbi jó iramban kezdődött, és a kezdeti rohanás után az UTE percei következtek. A vendégek az első emberelőnyt kihasználva meg is szerezték a vezetést, Sági Martin remek passzát Benk András értékesítette. A Ferencváros megpróbált váltani, de az újpestiek irányították a játékot. Némileg meglepetésre az utolsó percben mégis egyenlíteni tudott a hazai együttes, Marcus Perrier bombája védhetetlen volt.

A második harmadot is az újpestiek kezdték jobban, és másfél perc után ismét megszerezték a vezetést: Peter Huba lövése Tóth Adriánról pattant saját kapujába. A Fradit nem fogta meg a gól, a 27. percben újra egyenlített, egy visszatett korongot Myles Fitzgerald lőtt be Duschek Dávid kapujába. Támadásban maradtak a hazaiak, és két perc múlva már vezettek is, Farkas Lőrinc ugyanis jól érkezett egy kipattanóra. Az FTC egyre jobban belelendült, az UTE pedig elbizonytalanodott. A vendégeket egyszer a vas mentette meg az újabb góltól, de aztán a harmad végén Lauri Karmeniemi erős lövése már utat talált a kapuba.

Az utolsó játékrészt is uralta a hazai együttes, jól őrizte előnyét, sőt, az 50. percben növelte is: a meginduló Fitzgerald a jobb oldalról lőtt, és a korong Duschek alatt becsúszott. Az UTE nem tudott váltani, kevés helyzetet dolgozott ki, míg a Fradi egy újabb kapuvasig jutott, majd a hajrában taktikusan tartotta a biztos vezetést.

A Fradi a harmadik derbit nyerte meg idén, és ezzel a sikerrel átvette a vezetést a tabellán. A zöld-fehérek megszerezték a Vígh Balázs Vándorkupát is, amelyet a veronai busztragédiában elhunyt egykori FTC- és UTE-játékos édesapja, Vígh György adott át Nagy Gergő csapatkapitánynak. Az Újpest hat siker után először kapott ki.

Nyilatkozatok

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: „Az volt a cél, hogy uraljuk a játékot, ez az elején nem sikerült, de jókor jött a harmad végén a gólunk. Onnantól tudtuk uralni a mecset, átvettük az irányítást és nem engedtük ki a kezünkből. Le a kalappal a srácok előtt, nagy meló van ebben a meccsben.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: „Jól játszottunk az első harmadban, aztán egy tragikus, puha 10 percet produkáltunk, amit ilyen derbin nem szabad. A Fradi megérezte a vérszagot és ki is használta a helyzetet. A második harmadban elment a hajó, még megpróbáltunk visszajönni, de kinyíltunk, amit megbüntettek, és megkaptuk az ötödiket.”

Dunaújvárosi Acélbikák–EV Vienna Capitals II 3-5 (1-1, 2-2, 0-2)

A DAB nem tudott visszavágni a Capitalsnek a néhány héttel ezelőtti súlyos, 11-4-es vereségért, az osztrák együttes ismét győzött.

Az első percekben inkább a bécsiek veszélyeztettek, ám idővel átvették a játék irányítását az újvárosiak, és a 9. percben Németh ugrott ki Jabornik átadásával, majd fonákkal szépen a kapuba emelt. Mindössze egy percig örülhettek azonban az előnynek a hazai drukkerek, mert a 10. perc legelején Schlögl lövése fogott ki Garbaczon. Az Acélbikák többet támadtak a folytatásban, de a legnagyobb helyzeteit sem tudta értékesíteni a csapat.

A második harmadot jobban kezdték a hazaiak, és a 24. percben Tóth szerzett ismét vezetést számukra, majd fél perc múlva egy szép támadás végén Saluga lőtt éles szögből a bal felsőbe, így 3-1-re meglépett a DAB. A vendégek emberelőnyből sem tudtak szépíteni, jól védekezett a Dunaújváros. Ami azonban nem jött össze előnyből, az sikerült hátrányból a bécsieknek, a 35. percben Maxa góljával visszajöttek a meccsbe, majd az utolsó percben egy támadóharmadban eladott korongból kontrázták le a hazaiakat, s Bauer találatával egyenlítettek.

Az utolsó harmadban semmi nem jött össze a DAB-nak, pedig háromszor is emberfórban támadhatott a vezetés megszerzéséért. Ez megbosszulta magát, és az 53. percben Antal egy kipattanót értékesített, Bauer emberelőnyből is betalált, ezzel eldöntve a meccset.

Corey Bricknell, vezetőedző, Dunaújváros: „Irányítottuk a játékot, aztán elkövettünk egy hibát, és az ellenfél gólt lőtt - ez többször is megtörtént a mai estén. Ha mértük volna az időt, hogy kinél volt többet a korong, úgy gondolom, egész mérkőzésen nálunk. Nem használjuk ki a lehetőségeinket, többet lövünk, mint az ellenfelek, de hiába. Nem szabad ujjal mutogatnunk egymásra ebben a helyzetben, mindenkinek saját magába kell néznie és holnap újra itt lennie a csarnokban, és még keményebben dolgozni, mint eddig.”

Johan Sjöquist, másodedző: Vienna Capitals II: „Óriásit harcoltak a fiúk, nagyon keményen dolgoztak. Akkor sem adtuk fel, amikor kétgólos hátrányba kerültünk, és ennek eredményeként nagyon fontos győzelmet arattunk ma este.”

Schiller-Vasas HC–DEAC 4-5 (3-2, 0-3, 1-0)

A debreceniek szerezték meg a vezetést a 6. percben Izacky révén, de aztán a Vasas kétszer is emberelőnybe került, és a másodikat Lőczi már kihasználta. A hazaiak nagyon megnyomták a harmad derekát, és 11 másodperc alatt két gólt szerezve fordítottak is. A DEAC-nál ekkor a kapuscsere mellett döntöttek, Nagy Péter helyett beállt Hetényi Zoltán. A vendégek az utolsó percben közelebb is zárkóztak, ismét csak Izacky volt eredményes.

A második felvonásban elkapta a fonalat a DEAC, és három gólt szerezve visszavette a vezetést: Behal, Silló és Hári is betalált. Ezt követően a Vasasnál cseréltek kapust, Koitmaa helyett Tóth Károly érkezett.

Izgalmasan alakult az utolsó játékrész is, a Vasas emberelőnyben csökkentette a hátrányt Bugár góljával, de a maradék öt percben már nem tudott egyenlíteni, hiába hívta le a kapust is.

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Ha valaki azt mondja nekem augusztusban, hogy egy top-4-es csapat ellen 5-4-et játszunk, aláírtam volna. Most viszont hiányérzetem van, mert 3-1-es vezetésünk után odaadtuk nekik a lehetőséget az esélyt a fordításra. Több lehetett volna a meccsben. Nem vitás, hogy közel kerültünk a liga meghatározó csapataihoz, a jövőben is a pozitívumokból kell építkeznünk.”

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Az elején 4-5 lövésből három gólt kaptunk, és a meccs kezdett hasonlítani ahhoz, amit nemrég ugyanitt játszottunk. A második harmadban viszont nagyon jól játszottunk, pörögtünk, gólokat szereztünk. Az utolsó harmadban már azt játszottuk, amit kell.”

Hokiklub Budapest–Fehérvári Titánok 4-6 (2-1, 0-1, 2-4)

Jól kezdett a hazai együttes, és a 11. percre már kettővel vezetett Szappanos Dávid és Szécsi Patrik találatával. A fehérváriak viszonylag gyorsan válaszoltak Hamvai Szilárd révén, majd emberelőnyben egyenlítettek is a második harmad elején. További fehérvári fórok következtek, de ezekből nem született gól.

Az utolsó felvonás elejét megnyomták a Titánok, és bő négy perc alatt három gólt szerezve elhúztak: Mark Bennett és Péter Andor is kipattanót lőtt be, majd Mihály Ákos is betalált. A Hokiklub azonban nem adta fel, és egy időkérés után rendezte a sorokat, majd minimálisra csökkentette a különbséget Szécsi Patrik szóló góljával és Petres Magor közeli, előnyös találatával. A hazaiak előtt nagy lehetőség adódott, hiszen ismét fórba kerültek, de ezzel nem tudtak élni. Az utolsó előtti percben Gröschl Tamás lehozta Hajeket, ám Mihály Ákos tiszta helyzetbe került és üreskapus góljával beállította a végeredményt.

A Titánok sorozatban negyedik meccsüket nyerték meg.

Gröschl Tamás, másodedző, Hokiklub: „Az első harmadban sikerült vezetést szerezni, elég sok követ mozgattunk meg azért, hogy ez így legyen, jól dolgoztunk. A második harmadban viszont lehetőséget adtunk az ellenfélnek, hogy felzárkózzon. Nyolc perc kiállítás sok volt, a kulcsjátékosoknak kellett a jégen lenniük. A harmadik harmad rosszul kezdődött, de tetszett, hogy vissza tudtunk jönni a meccsbe, nyomást helyeztünk rájuk.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Egyből lehetőséghez jutott az ellenfelünk, amit értékesíteni is tudtak, arra sem volt időnk, hogy a kapusunk bemelegedjen, egy védelmi hibából el tudott menni a Hokiklub. Gyorsan kaptunk még egy gólt, ráadásul egy olyan szituációból, amit előtte otthon megnéztünk videón és megbeszéltünk, mégsem sikerült kijavítani ezt a hibát. Nem dolgoztunk rendesen, ezért azt kértem a srácoktól, hogy feszesebben zárjanak a kapunk előtt. Kemény munkával visszajöttünk a hátrányból, majd felépítettünk egy háromgólos előnyt, amit ismét majdnem kiengedtünk a kezünkből. Úgy gondolom, ennek az oka fejben keresendő, ekkora különbségnél elhiszik a játékosok, hogy megvan a meccs és nem szándékosan, de hagyják az ellenfelet érvényesülni. A mutatott játékkal nem voltam elégedett, de fontos három pontot szereztünk, most ez a lényeg, a hibák kijavításán pedig folyamatosan dolgozunk tovább."

(Fotó: Fradi.hu)