Túlórás gyergyói siker született a székely derbin

2024.02.27. 20:05 |

A címvédő hosszabbításban verte a Sportklubot.

A hazaiaknál hiányzott Cody Milan. Sárpátki cselei vezették fel a székely derbit, átadása elakadt a blokkban. A 2. percben Imre Patrik vakoldalról leütközte Rokaly Szilárdot, csúnya jelenet volt, sima kisbüntetéssel megúszta a vétkes. Bodó emberhátrányban is ziccerezett, a másik oldalon Szkacskov került helyzetbe, mindkettő kimaradt. A 8. percben vezetést szereztek a vendégek: Gecse röviden szabadított fel, villámgyorsan ment végig a tic-tac-toe, Bodó volt a befejező (0-1). A második csíki fór már jobban sikerült: Láday bombája még csak blokkot talált, Kubát takarásból leadott lövése már a hálóban kötött ki, Rinne semmit sem láthatott (1-1). Feljebb kapcsolt a GYHK, kimaradt helyzetek után a 13. minutumban Bodó bal oldali lövése megpattant, így becsapta O’Connort (1-2). Keményedett a derbi, a palánknál Láday bontotta le Sándor-Székelyt. Egy kontra végén Bodó volt közel a mesterhármashoz, majd Rokaly Norbert és Brance Orban bunyóztak. Szépen megtelt a büntetőpad, GYHK-emberelőnnyel folytatódott a meccs, ez kihasználatlanul maradt. A végére csíki kapuvas és több kiállítás maradt.

Az első harmad végi kisbüntetések miatt kettős fórban kezdte a középső felvonást a Sportklub. Tüzeltek becsülettel a csíkiak, jól dolgozott a gyergyói védelem, kihúzták a nehéz perceket. Továbbra is feszült volt az összecsapás, Kubát szabálytalanul palánkra kente Császár Hunort, Vincze Péter érkezett csapattársa védelmére és alaposan elpáholta a cseh bekket. Négy a négyben folytatódott a csata, majd két perc után hazai fór következett, hiszen Vincze 5 perc plusz véglegessel kiszállt a meccsből. Ebből is a gyergyói speciális egység került ki győztesen, sőt, Brown szabálytalansága kiegyenlítette a létszámot. A meccs derekán ismét a remeklő Bodó került ziccerbe, ezúttal O’Connor nyerte kettejük párviadalát. Csendesedett a mérkőzés, majd két perc alatt fordított a Csíkszereda: a 33. minutumban mintaszerű akció végén Rokaly Szilárd passzából Asuchak egalizált (2-2). Támadásban maradt a házigazda, Becze lövése Rinnéről Szkacskov elé pattant, aki az üres kapuba tessékelte azt (3-2). Először vezetett a Sportklub a meccsen. Nem hagyták magukat a piros-fehérek: remek kontrát követően Bodó lövetett gólt Sándor-Székellyel (3-3). A hajrában ismét egymásnak adták a kilincset a játékosok a büntetőpadon.

A záró harmadot a Gyergyószentmiklós kezdte emberelőnyben, az eredmény nem változott. Lenyugodtak a játékosok, öt perc is eltelt és nem nyílt a büntetőpad ajtaja. Küzdelmes mezőnyjáték folyt a jégen, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 49. percben Sándor-Székely ült ki, ebből a fórból sem tudott betalálni a Csíkszereda. A rendes játékidő végéig hiába nyüstölték egymást a csapatok, nem jutottak dűlőre. Pontosztozkodás után hosszabbítás döntött a bónuszpont sorsáról.

A 63. percben eldőlt az összecsapás: kettő-egyes kontra végén Bodó keresztjét Fejes sodorta a kapuba (3-4). A GYHK a 2+2 ponttal záró Bodó vezérletével zsinórban kilencedik mérkőzését is megnyerte és bebiztosította harmadik helyét a táblázaton. A Csíkszereda egy ponttal gazdagodott és maradt a negyedik helyen.

Sportklub Csíkszereda-Gyergyói HK 3-4 (1-2, 2-1, 0-0, 0-1)

Mark LeRose másodedző, Sportklub Csíkszereda:

"Hogy őszinte legyek, nem volt nagy különbség a felek között. Mindkét csapat nagyon keményen és szenvedélyesen játszott. Az első harmadban korán kaptuk a gólt, amire a második játékrészben sikerült válaszolnunk, majd 3-3-ra módosult az eredmény. A harmadik felvonás kiegyenlített volt, a sok szenvedély sok kiállítást, ezáltal a speciális egységeknek több jégidőt eredményezett, de a fiúk keményen játszottak. Büszkék vagyunk az erőfeszítésükre! Nem a kívánt eredmény született, ám sikerült így is egy pontot szereznünk. A srácoknak pihenniük kell. Úgy gondolom, ez jelenti a siker legnagyobb forrását a rájátszás közeledtével. Sok mérkőzésünk volt, ránk fér a pihenés. Van néhány sérültünk, ezért akik a mai összeállításban szerepeltek, szabadnapot fognak kapni. Oda kell figyelniük a folyadék- és táplálékbevitelre, ugyanakkor ki kell aludniuk magukat."