Titánok-siker a ráadásban

2020.01.16. 23:04 |
A Fehérvár legyőzte a Brassót, míg a Csíkszereda a DEAC-ot az Erste Ligában. Eldőlt, hogy melyik csapat lesz a negyedik és a nyolcadik.

Sport Club Csíkszereda-DEAC 4-3 (1-1, 1-0, 2-2)

A vendégek számára volt tétje a találkozónak, hiszen a negyedik helyért küzdöttek. A DEAC így aktívabban is kezdett, de Szamankov a helyén volt. A Csíkszereda első helyzete Kuljas előtt adódott, de a vasat találta el, majd Fodor és Láday ziccert rontott. A 8. percben egy kontra végén Novotny egy szemfüles góllal megszerezte debreceniek vezető gólját. Kemény mezőnyharc kezdődött, majd egyre inkább fölénybe került a Sportklub. Rokaly Szilárd és Becze a 14. percben még ziccert rontott, de két percre rá egy parádés összjáték végén Rokoly Szilárd nagy gólt lőtt.

A második harmad elején oda-vissza hoki alakult ki, helyzetekkel mindkét kapu előtt. A Sportklub irányított, de a vendég kontrák is veszélyesek voltak. A 33. percben végül Taratuhin passzából Sándor volt eredményes. Rögtön a gólt követően fórt is kaptak a csíkiak, de a lehetőséggel nem tudtak élni.

Alaposan belekezdett a Sportklub a harmadik harmadba. Becze ziccert rontott, majd egy kontra végén Fodor passzából Farkas szerzett gólt. A gól után Taratuhin is helyzetbe kerül, aztán Kuljas kékvonalas lövése a hálóban kötött ki. Vesutkin akár le is zárhatta volna a meccset, de a szólóját fogta Hetényi. A DEAC is magára találta, előbb. Graaskamp vasat talált, majd Hári gólt. Izgalmasan alakult a folytatás is: a Csíkszereda került emberelőnybe, mégis a vendégek szereztek gólt Léránt révén. 21 másodperccel a vége előtt előnybe is kerültek a vendégek és Hetényi is lekorcsolyázott, de több gól már nem esett.

A DEAC így ötödik lett, és pont nélkül kezdi a középszakaszt, míg a Csíkszereda a maximális hat ponttal indíthat.

Nyilatkozat

Jason Morgan, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Fontos volt, hogy jól zárjuk az alapszakaszt és visszatérjünk ahhoz a jól felépített játékunkhoz, amely korábban jellemző volt ránk. A Fehérvár ellen a meccs második felére jött ez elő, míg ezúttal az elejétől ez volt jellemző ránk. Tudtuk, hogy jó képességű csapattal találkozunk, akik gyorsan váltanak védekezésből támadásba és kihasználják a hibákat. Ez történt ma is. 4–1 után feljöttek, sikerült végül összezárni. Örvendek, hogy szép gólokat lőttünk, örvendek Sándor és Farkas góljának, csakúgy, mint Szamankov kiegyensúlyozott teljesítményének.”

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Négy hiányzó játékosunk volt, de ennek ellenére úgy érzem egy jó meccset tudtunk le. A harmadik harmad elején beragadtunk, két gólt kaptunk és ez soknak bizonyult. Utána küzdöttünk becsülettel, feljöttünk, de az egyenlítő gól nem jött össze. Összességében nem volt egy rossz meccs.”

Fehérvári Titánok-Corona Brasov 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után

Az első és a második harmadban is előnybe került a Fehérvár, de a Brassó mindkétszer egyenlített. Előbb Kiss Roland volt eredményes fórból, de erre Zagidullin válaszolt. Aztán újra emberelőnyből talált be a Titánok csapata, Zion révén, a vendégektől pedig Constatin egalizált a 34. percben.

Az utolsó felvonás több Corona-helyzetet hozott, de gólt, nem így jöhetett a ráadás. Ez mindössze 21 másodpercig tartott, ekkor Zion bevette Polc kapuját.

A sikerrel a Fehérvár bebiztosította nyolcadik helyét.

Az Erste Liga alapszakasza pénteken a Vasas és Hokiklub meccsével zárul, a középszakasz jövő héten indul.