Szétlövéses Vasas-diadal

2019.01.14. 22:08 |
Javított a Brassó, Bécsben gyorsan döntött a Csíkszereda az Erste Liga hétfői játéknapján.

Schiller-Vasas HC–Fehérvári Titánok 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0) – szétlövéssel

Az első harmadban a Fehérvár lőtt kapura többször, de nem tudta bevenni Tóth Balázs kapuját, ahogy a Titánoknál Gyenes Dávid is jól tette a dolgát. A Vasas nem tudott élni emberelőnyeivel, sőt, a 31. percben ilyen helyzetből gólt is kapott: Balogh Bence szerzett korongot, majd Bennetthez játszott, aki szépen fejezte be a szólót.

A harmadik játékrész elején is a vendégek voltak veszélyesebbek, de nem tudták növelni előnyüket. A Vasasnak is voltak lehetőségei, főleg a hajrát nyomták meg. Az 59. percben Ladányi Balázs időt kért, majd kapusát is lehozta, és aztán 15 másodperccel a vége előtt Fejes Nándor egyenlített is.

A ráadásban is a Titánoknak voltak nagyobb ziccerei, ám nem változott az állás, jöhettek a büntetők. Az első tíz lövésből csak Bödök és Császár lőtte be, vagyis a kapusok továbbra is remekeltek. Láday lövését Tóth megfogta, míg Bödök másodszor sem hibázott, így a Vasasé lett a két pont.

Nyilatkozatok

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Az első negyven percet, mondjuk úgy, hogy kihúztuk… Több gólt is kaphattunk volna, ott még nem pörögtünk azon a hőfokon, ahogyan kellett volna. A harmadik harmadra helyére kerültek a dolgok. Elkezdtünk nyomni, elkezdtünk dolgozni, és itt tényleg a munkán van a hangsúly, hiszen pár másodperccel a vége előtt érett be a gyümölcse, azzal tudtunk egyenlíteni. A hosszabbítás és a büntetők mindig ki-ki dolgok, örülök, hogy itthon tartottunk két pontot.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Nagyon rosszul játszottunk, abszolút a képességeink alatt teljesítettünk. Nem éltünk a helyzeteinkkel, ráültünk az egygólos előnyünkre, és hiába hívtuk fel a figyelmet, hogy tempót kell váltani, ez nem történt meg. Ahelyett, hogy három ponttal menjünk haza, most csak egy jut, és ezzel elég távol kerülünk a kitűzött céltól, a hatodik hely megszerzésétől.”

Corona Brasov–Gyergyói HK (román) 5-2 (1-0, 3-1, 1-1)

Javított a Brassó a vasárnapi, FTC-től elszenvedett súlyos vereség után. A hazaiak voltak aktívabbak az első harmadban, és végül a 17. percben szerezték meg a vezetést emberelőnyben, Bors Huba révén.

A Gyergyó a 25. percben szintén fórból egyenlített, Dmitrij Pesztunov talált be, de aztán újra a brassóiak percei következtek. A Corona öt perc alatt három gólt szerzett: Lidhammar, Péter Balázs és Molnár Zsombor is eredményes volt.

A vendégek a 48. percben közelebb zárkóztak Steen lövésével, de Zsók Levente két perccel később gólt szerzett, és eldöntötte a meccset.

Greg Lindqvist, vezetőedző, Brassó: „Más meccs volt, mint a vasárnapi. Fáradtak voltunk, és vannak sérültjeink is, így még jobban örülök a győzelemnek. A második harmad remekül sikerült, míg a harmadikban uraltuk a játékot. Most néhány nap pihenő jön, majd folytatjuk a felkészülést.”

EV Vienna Capitals II-Sport Club Csíkszereda 2-6 (0-4, 1-2, 1-0)

Hiába játszott csak három sorral a Csíkszereda, már az első játékrészben lezárta a meccset, pedig a bécsi farmcsapat kétszer annyit lőtt kapura. Az 5. percben Fodor Csanád kezdte meg a gólgyártást, aztán Gecse Hugó hátrányban is betalált, majd Sándor Zoltán duplázott négy perc alatt, mindkétszer Krasznoszlobocev passzából.

Hiába cserélt kapust a Capitals, ez sem segített, és a 28. percben a Sportklub kettős előnyből növelte a különbséget Becze révén, majd szimpla fórból Horváth László is gólt ütött – a fiatal csatárnak ez volt az első a ligában. A 37. percben Hiltunen szépített, majd a kiállításokban utolsó harmad végén Saari kozmetikázott még az eredményen, de a Csíkszereda sikerét semmi sem veszélyeztette.

(Fotó: Vasas/Tumbász Hédi)