Szépített a DEAC

2022.03.23. 23:00 |

Kétgólos hátrányból felállt a Csíkszereda, de a hajrában a debreceniek szerezték meg a győztes gólt.

DEAC - SC Csíkszereda 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)

Jól kezdett a Csíkszereda, de az első percekben nem tudott betalálni, aztán pedig a DEAC-nak akadt több helyzete. A nyitó harmad derekán Szmirnov megszerezte a vezetést közelről, kipattanóból. A továbbiakban is volt esély a különbség növelésére, a legnagyobb helyzet Novotny előtt adódott.

A folytatásban is többször szükség volt Adorján bravúrjaira, hogy ne változzon az állás. A 34. percben viszont a vendégek kapusa hibázott, eladta a korongot emberelőnyben, Novotny pedig élt a lehetőséggel. Fél perccel később viszont szépített a Szereda, Taratuhin ért bele egy passzba.

A harmadik felvonásban a Sportklub hajtott az egyenlítésért, és Sofon bombájával ez sikerült is a 45. percben – a vendégek csatára a párharc mind a négy összecsapásán eredményes volt. Kisvártatva Reisz is betalált, de videózás után, magas bot miatt nem ért a gól. A debreceniek orosz kettőse, Szmirnov és Karmajev az 52. percben újra a DEAC-ot juttatta vezetéshez. A Csíkszereda újabb emberelőnyös góllal egyenlített, ezúttal is Taratuhin talált be. Úgy tűnt, hosszabbítás dönt, de 1:45 perccel a vége előtt Molnár váltotta gólra Sági szép keresztpasszát. Az erdélyiek megpróbálkoztak a kapuslehozatallal is, de a DEAC megtartotta előnyét.

A debreceni csapat így szépített, a párharc 3-1-es szeredai vezetésről folytatódik pénteken. A liga történetében még egyetlen csapat sem tudott 0-3-ról párharcot nyerni..

Kecskeméti Áron, másodedző. DEAC: „A küzdőszellemmel az egész széria alatt nem volt gond, tudjuk, hogy egy remek csapat ellen játszunk. Attól függetlenül, hogy 3-0 volt az összesítés, nem adtuk fel egy percre sem. Még senki nem tudta megcsinálni, hogy 3-0 ról visszajöjjön egy elődöntőben az Erste Ligában, és azt már láttuk, hogy pár dologban sikerült már ékeskednünk a magyar jégkorongban, próbálunk ebben is azok lenni. Természetesen a viccet félretéve, nem fogunk előre sietni, mert meccsről meccsre kell haladnunk. Kell az, hogy csapatként dolgozzunk. Természetesen Zoli ma is nagyon tartott minket, és ki kell emelni, hogy a fiatalok nagyon szépen felnőttek a feladathoz.”

Rico Rossi, vezetőedző, Csíkszereda: „Lassan kezdtünk és már csak későn tudtunk becsatlakozni a mérkőzésbe. A Debrecennek az egész mérkőzésen nagyon jó ritmusban ment a játék és megérdemelten győzött.”