Szépen zárta erdélyi túráját a MAC HKB, továbbra sem megy a DAB-nak

2020.12.13. 21:59 |

A MAC HKB és az FTC ugyanannyi ponttal áll az Erste Liga tabellájának élén. A zöld-fehérek ismét megszenvedtek a Vasas ellen. A Dunaújváros két góllal is vezetett, ám végül megint kikapott a Titánoktól.

Gyergyói Hoki Klub-MAC HKB Újbuda 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 0-1) - szétlövés után

A MAC HKB Brassóban és Csíkszeredában is kikapott, így fontos volt, hogy javítson. Ezért Macaulay tett sokat a 12. percben, négy a négy ellen talált be. A folytatásban háromszor is fórba került a fővárosi csapat, de nem tudott élni a lehetőségekkel.

A második harmad már a hazaiaké volt, kétszer annyit lőttek kapura, de Bálizs mindent védett. A MAC HKB sokáig őrizte előnyét, ám az 59. percben emberhátrányba került, és ekkor Szilassy Zoltán időt kért és kapusát is lehívta. A Gyergyó hat a négy ellen Podlipnik révén egyenlíteni tudott.

A ráadásban a vendégek próbálkoztak többször, de gól nem született. A szétövésben Orban szerezte a mindent eldöntő találatot.

A MAC HKB két ponttal térhet vissza Erdélyből és az FTC-vel azonos pontszámmal áll.

FTC-Telekom–Opten Vasas HC 4-3 (2-1, 1-2, 1-0)

Három napja Káposztásmegyeren a zöld-fehérek az 59. percben szerzett góllal nyertek 3-2-re. Ezúttal Arany és Sági kezdett, vagyis mindkét gárda kapust cserélt.

A vendég Vasas szerzett vezetést Béres révén, ám rá négy percre már az FTC-nél volt az előny, a visszatérő Kulmala és Tóth Adrián talált be. A 32. percben Vesutkin egyenlített emberelőnyben, ám Tóth Adrián második góljával ismét a zöld-fehérek álltak jobban. Sokáig azonban nem, Turbucz - aki csütörtökön mindkét Vasas-gólt ütötte – ezúttal is eredményes volt.

A Fradi az utolsó harmadban is nagy fölényben játszott, és végül az 55. percben Ellerby villant. A Vasas a hajrára emberhátrányba került, így pedig nem a kapuslehozatallal sem próbálkoztak meg a vendégek.

Az FTC a sikerrel a tabella első helyére ugrott.

Nyilatkozat

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Az volt a nagy különbség a csütörtöki és a mai meccs között, hogy ezúttal az egész mérkőzésen jól játszottunk, uraltuk a találkozót akkor is, amikor nem vezettünk. Egy picit déja vu érzésem volt a kispadon, úgy éreztem magam, mint a kétezres évek elején-közepén, amikor még én is válogatott játékos voltam, akkor néha meg tudtunk verni sokkal erősebb ellenfeleket is úgy, hogy csíptünk-rúgtunk-szúrtunk-haraptunk, betömörültünk a kapu elé, kiváló kapusteljesítménnyel tartottuk magunkat és aztán egy-egy megugrásból gólt szereztünk. Ezt éreztem ma, a Vasas ezt játszotta ellenünk, és majdnem sikerrel jártak, de szerencsére végül nem tudtak olyan eredményesek lenni, mint mi anno, bár nagyon jól játszották ezt a taktikát. 71:23 volt a kapura lövés a javunkra, ez mindent elárul a meccs képéről. 35:14-re nyertük a nagy helyzetek mutatóját a mi statisztikánk alapján, szóval úgy gondolom, nem kétséges, hogy mi uraltuk a meccset, és sokkal jobbak voltunk, mint csütörtökön. Örök igazság viszont, hogy a jégkorongot is gólra játsszák, ebben az ellenfél pedig sokáig szinten tartotta magát. Végül szerencsére többet lőttünk, de ebben még javulnunk kell, a helyzeteinket ki kell használnunk. De a játék képével elégedett tudok lenni, és örömteli, hogy a miénk lett mindhárom pont.”

Ladányi Balázs, vezetőedző, Opten Vasas HC: „Csütörtökön közelebb voltunk a Fradihoz, mint ma. Tudtuk, hogy nagyon nagy nyomás alá fognak helyezni minket, és így is lett. Sokszor az életünkért küzdöttünk a saját harmadunkban, de egészen jól megoldottuk a feladatot a meccs nagy részében. A gólok mindig hibákból jönnek, de az elkerülhető hibák azért bosszantóak. Az viszont egyértelmű, hogy ma jobb volt a Fradi, nem volt kérdéses, hogy melyik csapat dominál a jégen. Az volt a meccs nagy kérdése öt perccel a vége előtt, hogy sikerül-e kihúznunk és rabolni egy pontot. Nem sikerült, de megpróbáljuk legközelebb is, az ígéretünket viszont betartottuk, nehéz ellenfelei voltunk ezúttal is a címvédőnek. Örülök neki, hogy nincs akkora különbség, mint tavaly volt.”

Dunaújvárosi Acélbikák-Titánok 3-5 (3-1, 0-3, 0-1)

A Dunaújvárosban hete kinevezett cseh tréner, Leo Gudas a héten két légiósnak, a kapus Hughsonnak és a brit válogatott Phillipsnek is megköszönte a munkát, a csapatba visszatért Odnoga, míg Subotic először játszott. A riválist másfél hete kiütő Titánok Mihály Ákossal megerősítve érkeztek.

A vendégek bő három perc után Madácsi góljával vezetést is szereztek, de a DAB a harmad dereka után megrázta magát, és három találattal fordította. Előbb Mazurek, majd Dansereau és Szappanos talált be. Sőt, kettős fórban is támadhattak a hazaiak, de újabb gól nem született.

A második játékrészben viszont semmi nem jött össze az Acélbikáknak. A Titánok első soruk vezetésével fordítottak: Császár érkezett jókor Luusuaniemi passzára, majd a finn egyenlített távolról, aztán a másik finn, az előző játékhét legjobbjának választott Tiainen is mattolta Pinczést.

Az utolsó harmadban sem tudtak javítani az újvárosiak, négy kiállítást is összeszedtek, ezzel nehezítve saját dolgukat. A 48. percben Balogh belőtte a Titánok ötödik találatát, amire már nem érkezett válasz.

A DAB október 27-én nyert utoljára az Erste Ligában, azóta 11. vereséget szenvedett, a Titánok pedig a hetedik helyre jöttek fel.

Nyilatkozat

Borbás Gergely, másodedző, Dunaújváros: „Ugyan korán hátrányba kerültünk, az első harmadban mégis úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük, így sikerült fordítanunk, majd két góllal meg is lépni. A második harmadtól viszont újra előjöttek a gyermeteg hibáink, külön bosszantó, hogy ezeket a legjobb játékosaink követik el, s ez sajnos rá is nyomta a bélyegét a folytatására. Most kapnak két nap szünetet a játékosok, hogy kitisztítsák a fejeket, aztán edzünk tovább, nagyon sok a tennivaló.”

Kasper Vuorinen, vezetőedző, Titánok: „Nem kezdtünk rosszul, hamar gólt szereztünk, de utána elkövettünk pár hibát, amit egy ilyen jó csapat, mint a hazai, természetesen meg is büntetett. Kulcsmomentum volt, hogy 3-1-nél kivédekeztük a kettős emberhátrányt, amivel megadtuk az esélyt magunknak a felzárkózásra. A második harmadtól keményen dolgoztunk, tudtuk, hogy meglesznek a lehetőségeink, szerencsére így is volt. A második és harmadik harmadban jól játszottunk.”