Simán nyert Káposztásmegyeren a Corona

2024.02.20. 21:27 |

A Sills duplájára alapozó csapat az idei kiírásban már ötödik alkalommal győzte le a BJAHC-t és tovább üldözi a Fradit a tabellán.

Az elmúlt hét mérkőzését elveszítő BJAHC a Fradit üldöző Corona Brasov ellen lépett jégre. A kapukban Farkas és Dubeau kezdtek. Az első igazán veszélyes helyzetre az 5. percig kellett várnunk, ekkor Nagy lövése maradt ki. Másodpercekkel később a magyar csatár a másik oldalon is főszereplő lett: eladott korongjából Gajdó lódult meg, csodálatos visszakészítését pedig Sills pofozta kapuba (0-1). A 11. percben növelte előnyét a Corona: Williams kék vonalról leadott lövésébe Sills kapott bele, perceken belül megduplázva csapata előnyét (0-2). Később Hollwellt szórták ki a játékvezetők, de nem tudott veszélyes lenni a BJAHC. Mozer tiszta helyzetből, kapásból az oldalhálót zörgette meg. A harmad utolsó perceiben nyomott a Corona, ám ezúttal állták a sarat Farkasék. Egy ellentámadásból Viikilä ismételhetett volna Mozer lövését követően, de Dubeau bravúrosan felkapta előle a korongot.

Lassan indult a második harmad, de a 28. percbe lépve először Vasile lövését védte Farkas, majd Williams hagyott ki nagy helyzetet, éppen csak kapu mellé tüzelve. Zagidullin forgásból passzolt tovább Sillshez, aki elől az utolsó pillanatban Mozer tisztázott. A 32. percben Valchar korcsolyázta körbe a BJAHC védelmét, majd áttette Judd Blackwaternek, aki elhúzta Farkas mellett a pakkot és könnyedén kapuba továbbított – tanári gól (0-3). Mindössze tizenhat másodperc telt el, mikor Schlekmann szépített: a magyar csatár a vendégek figyelmetlenségét kihasználva tört kapura és verte Dubeau-t (1-3). Ritter egy csel közben ütőjével ütötte fejbe Lowneyt, amiért 2+2 perces büntetést kapott. Bár Zagidullin kétszer is kísérletezett, nem tudta kihasználni az előnyt a Brassó. Ahogyan Cornet kiállításánál a hazaiak sem éltek a lehetőséggel. 3-1-es Corona-előny a záróetap előtt.

A harmad elején Ritter ismétlése pörgött le a kapuvasról. A 48. percben Piché lövését követően végül Schaberről került a korong a hálóba (1-4). Kicsivel később Szabó tört be zavartalanul a vendég harmadba, óriási bombája a vasról szédült ki. Az 52. percben Vorobjov ült ki, de tartotta magát a BJAHC. Tóth Gergely révén a harmadik vasát is megütötte a hazai gárda. AZ 57. percben Zagidullin keverte meg a hazai védelmet, Farkas állította meg. Az utolsó két percre még Cornet korcsolyázott ki, de maradt az 1-4.

A BJAHC sorozatban nyolcadik vereségét szenvedte el, a Corona pedig megerősítette második helyét a tabellán. Legközelebb a két csapat Brassóban találkozik egymással.

BJAHC–Corona Brasov 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

"A meccset nagyon jól kezdtük, nagyon jól álltunk bele. Szépen játszottunk, az első harmadban nagyon sokat lőttünk kapura, nagyon sok helyzetünk volt és kettővel mentünk be az öltözőbe. Utána a szerencse is elpártolt tőlünk, ez már régóta jellemző ránk. Lőttünk kapuvasat, nem is egyet, nem is kettőt, hármat. A szerencse tényleg forgandó és egyszer majd a mi oldalunkra áll. De csak akkor, ha nagyon sokat dolgozunk érte. Nem mondom, hogy nem dolgoztunk ma, de lehet, hogy ennél még több kell, hogy a korongok befelé pattanjanak és ne kifelé. A Brassó egy nagyon komoly minőségű csapat, úgyhogy ellenük mindenre szükségeű van egy ilyen kaliberű csapattól, mint a miénk. Úgy kívánja a sportszerűség, hogy gratuláljak az ellenfélnek a győzelemhez! "

Strenk Hunor másodedző, Corona Brassó:

"Jól kezdtük a meccset, az első harmadban sikerült elhúznunk két góllal. Tudni kell, hogy ez a negyedik mérkőzésünk volt itt idegenben, egy kicsit komfortzónán kívül volt ez, elvégre nyolc napot voltunk már együtt a hotelben. De büszkék vagyunk a srácokra, hogy remekül megoldották ezt a feladatot is. Ha a négy mérkőzésre egy egészként tekintünk, szintén büszkék lehetünk, nagyon kevés gólt kaptunk. Azt a mérkőzést, amit elvesztettünk Miskolcon, a helyezeteink alapján megnyerhettünk volna. Visszatérve a mai mérkőzésre, a BJA ránk jött a második harmad vége felé, illetve a harmadik harmad elején, de jól álltuk a sarat, a nehéz pillanatokat kivédekeztük, illetve a kapusteljesítményünk is rendben volt, ennek köszönhetjük a győzelmet."