Ráijesztettek a Fradira, vége a MAC HKB sorozatának

2020.10.30. 21:54 |

A Dunaújváros négygólos hátrányt dolgozott le az FTC ellen, de végül a zöld-fehérek örülhettek. Az UTE egy góllal nyert a MAC HKB ellen.

UTE-MAC HKB Újbuda 2–1 (2–0, 0–0, 0–1)

A hazaiaknál öt alapember hiányzott, és továbbra is Márkus védett. Az éllovas vendégeknél is egy fiatal kapus, Farkas kapott lehetőséget.

Az UTE kiválóan kezdte a meccset: alig telt el három perc, amikor Vincze betalált az első emberelőnyből, majd két percen belül Rafaj duplázta meg a különbséget. Az első harmadban keveset veszélyeztetett a MAC HKB, majdd a másodikban jóval aktívabb volt, ám nem talált be.

Az utolsó felvonásban mindkét csapat próbálkozott rendesen, de a vendégek többször is emberhátrányba kényszerült, ami nehézzé tette a dolgukat. Az utolsó percben a kapuslehozatal és az időkérés után Orban szépített, de másra nem volt ideje már a MAC HKB-nek, amely így első rendesjátékidős vereségét szenvedte el.

Az UTE vasárnap a DEAC ellen folytatja, míg a MAC HKB a Titánokkal játszik.

Nyilatkozat

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: "Eddig a korong nélküli játékunkkal volt mindig probléma, ma este ez a szegmens kifogásolhatatlan volt. Próbáltuk kevés gólon tartani az ellenfelet, ez sikerült is, sajnálom a kapusunkat, Márkus Levit, hogy nem jött össze neki a shoutout, megérdemelte volna. Lezárhattuk volna a partit a harmadik harmadban, ez nem történt meg, de így is nagyon elégedett vagyok."

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB: "Eléggé kettős érzéseim vannak, nem vagyok különösebben csalódott. Tudtuk, hogy egyszer véget ér ez a hosszas, minden meccsen pontot szerzős időszak. A mai találkozó megtanított bennünket rengeteg alap igazságra, köztük arra is, hogyan készüljünk fel egy hiányos csapat ellen, továbbá ez az egész találkozó nagyon jó tanulópénz volt a fiatal srácainknak is. Tudjuk, hogy milyen erős csapat az UTE, az első harmadban a játékunk hagyott kívánnivalót maga után, a második harmad tetszett, a záró húsz perccel sem volt gond. Eddig mindig lőttünk 6-7 gólt, ma a végén csak egy figura lett eredményes."

FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 5–4 (3–0, 1–0, 1–4)

Kiváló első harmadot produkált a Fradi: kevesebb mint két perc alatt szerzett három gólt az egyaránt újvárosi születésű Tóth Renátó, Nagy Gergő és Somogyi révén. A Dunaújváros csak a harmad végén veszélyeztetett.

A második harmadból 21 másodperc telt el, amikor Sági növelte a hazaiak vezetését. S folytatásban a Fradi háromszor is fórba került, ám ezekkel nem élt. A DAB háromszor tette próbára Nagy Kristófot ebben az időszakban.

Az utolsó harmad viszont nagy fordulatot hozott. Mazurek gólra váltott egy emberelőnyt, majd nem sokkal később a volt ferencvárosi Szappanos is betalált. Időt is kért Fodor Szabolcs, de az újvárosi felzárkózás folytatódott, és a 46. percben ismét Szappanos szerzett gólt, így öt és fél perc alatt három találat elolvadt az FTC vezetéséből.

A hajrában nagy lehetőséget kapott a DAB, kettős fórba került, és ezt hat másodperc után ki is használta Dansereau, vagyis az 56. percben egyenlítettek a vendégek. A Fradi azonban fel tudott állni innen, két és fél perccel a vége előtt egy védelmi hiba után Hodgman szolgálta ki Nagy Gergőt, aki bevette Hughson kapuját. A végén még a kapuslehozatallal is próbálkoztak az újvárosiak, de a zöld-fehérek megtartották a vezetést. A sikerrel a Fradi feljött a második helyre.

Nyilatkozat

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Teljesen egyértelmű, hogy a játékunk még mindig nem áll készen. Négygólos hátrányból nem engedhetjük meg magunknak, hogy visszaengedjük az ellenfelet a mérkőzésbe, pláne nem az utolsó harmadban. Talán egyedül a második játékrészben mutatott játékkal lehetek valamennyire elégedett, még akkor is, ha akkor csak egy gólt szereztünk. De ezen és a három ponton kívül semmi ok az elégedettségre. Rengeteg munka hiányzik még mindig, úgyhogy nagyon sokat fogunk dolgozni az elkövetkezendő időszakban. Normál esetben válogatott szünet idején kap a keret 3-4 szabadnapot, most hétfőn már újra munkába állnak. Ugyan én a nemzeti csapatnál leszek, de fel van építve a következő hét, aprólékosan átbeszéltük a stábbal, úgyhogy el fogják végezni a munkát. Úgy tekintünk a mostani szünetre, mint egy mini előszezonra, hiszen játékban nekünk tényleg még csak most kezdődik majd az idény…”

David Leger, vezetőedző, DAB: „Igazi drámát láthattunk az utolsó játékrészben. Nem szokványos dolog, hogy egy csapat felálljon négygólos hátrányból tizenöt perc alatt, és aztán mégis elveszítse a mérkőzést. Mégsem vagyok teljesen elégedetlen, ugyanis a hónap elején óriási hátrányból kellett megkezdeni a kerettel a munkát, és időbe telik, amíg olyan csapatokkal érdemben fel tudjuk venni a versenyt, mint a Ferencváros. És bár a végére egy nagyon szoros meccs lett, azért ez két harmadig nem a mi találkozónk volt. Így inkább a pozitívumokat ragadnám meg, azokat a momentumokat, amiket jól csináltunk a mérkőzés során, ezekre próbálunk meg majd építeni a továbbiakban.”