Nagy skalpot gyűjtött be a Vasas

2020.12.30. 23:44 |

Két szoros vereség után az Opten Vasas legyőzte az FTC-Telekomot. Az UTE folytatta győzelmi sorozatát, a Csíkszereda pedig ismét hat gólt szerzett a Gyergyó ellen.

Opten Vasas HC–FTC-Telekom 4-2 (2-1, 0-1, 2-0)

A Vasas a házi pontlistát holtversenyben vezető Vesutkin, míg a vendégek Somogyi nélkül játszottak. A hazaiak már az első percben emberelőnybe kerültek, majd nem sokkal később egy újabb következett, de Nagy védte a próbálkozásokat. A Fradi is fórban támadhatott, voltak is lehetőségek, ám gól nem született. Az első találat a 15. percben esett, teljes létszám mellett a legutóbbi FTC elleni meccseken is remeklő Turbucz fejezett be góllal egy gyorsan ellenakciót. Sőt, bő fél perc múlva Szalma kapu mögötti passzát Béres lőtte be kiszorított helyzetből. A zöld-fehérek szépítésére sem kellett sokat várni, Pavuk lőtt nagy gólt. Páterkának a 18. percben véget ért a meccs, fejre-nyakra irányuló támadás miatt öt perc plusz véglegest kapott.

A Fradi próbálta megnyomni a fórt, de a Vasas jól védekezett, majd kontrából veszélyeztetett is. A 26. percben aztán gólláérett a nyomás, Versteeg első ferencvárosi találatával egyenlített. A zöld-fehérek egy kivédekezett kiállítás után újabb ziccereket dolgoztak ki, de Sági nagyokat védett. Helyzete a hazai csapatnak is volt, Szalmai azonban nem tudott túljárni Nagy eszén.

A harmadik harmad elején Czakó és Tóth Adrián akaszkodott össze. Négy a négy ellen is a Fradi dominált, de a Vasas továbbra is szívósan védekezett. És ezúttal más forgatókönyv szerint zajlott a meccs, mint a legutóbbiak. A 46. percben Szabó Zalán használta ki a védelmi megingást, és bekotorta a korongot, ismét vezetéshez juttatva a hazaiakat – amit ezúttal is meg tudtak őrizni. A Fradi fórban, majd a végén kapuslehozatallal is próbálkozott, és hiába szögezte kapujához ellenfelét, nem tudott egyenlíteni. 21 másodperccel a vége előtt Turbucz üreskapus gólja lezárta a meccset.

Az FTC egymás után másodszor kapott ki, a Vasas pedig újabb nagy skalpot gyűjtött be. Mindkét együttes vasárnap kezdi meg a 2021-es szereplését: a zöld-fehérek a MAC HKB-val játszanak rangadót, a Vasasra pedig kerület derbi vár az UTE ellen.

Nyilatkozat

Ladányi Balázs, vezetőedző, Opten Vasas: „Jól álltunk bele a meccsbe, küzdöttünk, megvolt a gyilkos ösztön a srácokban, nem ismertünk elveszett korongot, mentünk minden egyes lehetőség után. Próbáltuk megragadni ezeket a lehetőségeket, és ma sikerült is. Keressük az okát, hogy a két nappal ezelőttihez képest hogyan sikerült ekkorát változnia a játékunknak, akkor nem ugyanez a csapat volt a jégen. Ennek ellenére nagyon büszke vagyok a srácokra, hiszen először sikerült megverni a Fradit, az év utolsó meccsnapján, ennél szebb ajándékot nem is kaphatnék. Hogy mi volt ma a legnehezebb? Az ellenfél: a bajnokság elitjéhez tartoznak, címvédők, őket mindenki meg akarja verni. Eddig nem sikerült nekünk, voltunk közel hozzá, de eddig nem léptük át azt a küszöböt, amit ma igen. Csapatként sikerült ezt elérni.  Most két nap pihenő jön a srácoknak, a következő 20 napban talán ez lesz az egyetlen lehetőségük arra, hogy pihenjenek, hiszen januárban 13 mérkőzés vár ránk. Remélem, hogy profiként viselkednek, és a másodikai edzésre úgy jönnek vissza, hogy fel legyünk készülve a harmadikai, Újpest elleni bajnokira.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Szinte ugyanúgy nézett ki ez a meccs, mint a korábbi a két csapat között. 45:27 volt a kapura lövési arány, a Vasas pedig megint csak jól csinálta azt, amit szokott. Utolsó vérükig csúsznak a jégen, csípnek, rúgnak, harapnak, és nagyon jól védekeznek. Ez az ideális számukra és ezt szinte tökélyre fejlesztették. Most azért tudták megnyerni a meccset, mert a helyzeteket ők értékesítették. Az emberelőnyben a szokásos problémánk jött elő ma is, képtelenek vagyunk betalálni. Ha valaki követte az elmúlt öt-hat meccsünket, az idegenbeli UTE elleni 6-2 óta, az láthatja, hogy nagyon nehezen találunk a kapuba. Pedig van olyan keretünk, hogy gólerős játékosokról beszéljünk, mégis, valami miatt nem működik a játék, és nagyon kevés gólhelyzetet használunk ki. Igen, hullámvölgyben vagyunk, a nyert meccseken is nehezen találjuk a góllövő formánkat. Van még 16 mérkőzésünk, magunk mögött kell hagyni az eddigi dolgainkat, és újult erővel menni bele a következő meccsekbe. Remélem, hogy sikerül újra örömet okozni a szurkolóinknak.”

Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)

Az újpestieknél újra Duschek kezdett a kapuban, és bemutatkozott a 18 éves Banga. A vendégek az első emberelőnyt kihasználták, a 17. percben Benk volt eredményes. A DAB-nak nem ment fórban az első harmad végén, majd a második elején sem. Bodónak viszont továbbra is megy, asszisztja után a 28. percben be is talált – egy meccs volt a szezonban, amikor nem szerzett pontot a csatár. A 35. percben Dansereau gyorsan gólra váltott egy kiállítást, ezzel szépítettek az Acélbikák.

Az utolsó felvonásban több lehetőségük volt az újvárosiaknak, de Rafaj gólja után ismét kettővel vezetett az UTE. A felzárkózást nehezítette St. Pierre kiállítása, bár hátrányban Dansereau tudott faragni a különbségen, de kisvártatva Mazurek is leülhetett, így az újpestiek megőrizték a vezetést.

A lila-fehérek először győztek a DAB ellen, sorozatban ez volt az ötödik sikerük, és már csak egy ponttal vannak a Brassó mögött.

Újév napján újra jégen lesz mindkét gárda: az UTE a DEAC-cal találkozik, az Acélbikák pedig Győrbe utaznak a Titánokhoz.

Nyilatkozat

Leo Gudas, vezetőedző, Dunaújváros: „Jó mérkőzés volt, de az eredmény csalódás. Sokat dolgoztunk, nem is játszottunk rosszul, de a lehetőségeinkkel nem tudtunk élni, így vereséget szenvedtünk. A játékosok keményen küzdöttek, ez az elvárás a továbbiakban is, remélhetőleg megérkeznek majd a győzelmek is.”

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Kiegyenlített meccs volt, de erre is számítottunk. Tudtuk, hogy a DAB jó csapat, jobb annál, amit a helyezése mutat, ezért is értékes számunkra ez a győzelem. nem játszottunk jól, de nagyon keményen dolgoztunk hatvan percen keresztül, erre az akaratra lehet építeni a jövőben is.”

Sport Club Csíkszereda–Gyergyói Hoki Klub 6-2 (1-1, 3-0, 2-1)

A vendégek Szigeti góljával bő két perc után megszerezték a vezetést. Szeredai kiállítás után két gyergyói büntetés következett, de a hazaiak nem tudtak élni a kettős fórral. A 15. percben aztán összejött az egyenlítés a jó formában lévő Blackwater révén. A GYHK egymás után kétszer támadhatott fórban, de másodszor nem tudta megszerezni a vezetést.
A második harmadban jóval többet lőtt a Csíkszereda, és ez gólokban is megmutatkozott. Fodor Csanád után Papp Szabolcs volt eredményes. A 35. percben ismét kettős előnyben játszhatott a Sportklub, és ezt már kihasználták Tousignant révén.

A Gyergyó a 45. percben csökkentette a hátrányt Ferenc Csibi góljával, de sokáig nem örülhettek a vendégek, Tousingnant ismét eredményes volt fórban. Szilassy Zoltán időkérése sem használt sokat, Fodor is meglőtte második gólját, így tíz perccel a vége előtt néggyel vezettek a hazaiak. A hajrában mindkét oldalon voltak kiállítások, a GYHK kettős előnyben is támadhatott, de újabb gól nem esett.

A Csíkszereda három ponttal megközelítette a Gyergyót. A két együttes vasárnap játszik ismét egymással.

Nyilatkozat

Jason Morgan, vezetőedző, SC Csíkszereda: „Sokkal keményebb ellenfél korcsolyázott ma ki a jégre ellenünk. Az első tíz percben rengeteget ütköztek és letámadtak minket. Csak a második harmadban tudtuk a saját játékunkat játszani, aminek eredményeképp jöttek a gólok is. Ha kedden az első, ma (szerdán) a második sorunk volt a nyerő, Adorján pedig újfent magabiztos volt a kapuban. A soron következő két idegenbeli mérkőzésen hasonló intenzitásra számítok a Gyergyótól, mi az első korongbedobástól magas tempón fogunk pörögni.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: „Az utolsó négy meccsünkön ma nyújtottuk a legjobb első harmados teljesítményt, tehermentesíteni tudtuk a saját harmadunkat és kellően agresszívek voltunk. Aztán a második húsz percben letértünk erről az útról. A támadóharmadban rengeteg kiállítást szedtünk össze, egy ilyen szintű csapat ellen, mint a Csíkszereda, ez nem fér bele. Az edzéseken begyakoroltak visszaköszönnek a jégről, ezt kell minél hosszabban játszanunk, nem csak húsz percig. Játékfegyelemben kell javulnunk a két hazai meccsen.”