Nagy izgalmak után a Csíkszeredánál a pályaelőny

2019.02.23. 23:20 |

A szezont egy szétlövéses győzelemmel kezdte a Csíkszeredai Sportklub a Ferencváros ellen az Erste Ligában és ugyancsak egy szétlövéses győzelemmel zárta, így pályaelőnyből kezdheti a negyeddöntőt.

Sport Club Csíkszereda–FTC-Telekom 5-4 (2-0, 1-1, 1-3, 0-0, 1-0) szétlövéssel

A középszakasz utolsó meccsén a Ferencvárosnak már nem volt tét, hiszen korábban bebiztosították első helyüket, de a Csíkszereda harmadik, negyedik vagy ötödik is lehetett a találkozó eredményétől függően. A hazaiak kispadján ezen a meccsen mutatkozott be az Erste Ligában Vaclav Novak.

A meccs kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött, kisebb helyzetekkel, amelyek veszélyt nem igazán jelentettek egyik kapura sem. A harmad második felére fokozatosan átvette a játék irányítását a Sportklub. Panov szólót rontott, majd jött a vezető találat a 15. percben: Papp kékvonalas lövésébe Becze ért bele. Lendületben marad a Sportklub, de az újabb gólra a harmad végéig kellett várni, ekkor Papp volt eredményes.

A második felvonás egy ferencvárosi fórral kezdődött, amiből nem jött össze a szépítés, majd ment a hazai csapat rohamozott. Fodor még ziccert rontott, de aztán a 26. percben a Sportklub lemásolta első találatát, igaz más szereposztásban: ezúttal Flinta lövésébe Részegh Tamás ért bele remekül a kapu előtt. A válasz hamar jött, másfél perc múlva Nagy Gergő elvitte a védőket, majd Jászait hozta remek helyzetbe, aki élt a lehetőséggel. A harmad hátralevő perceit hol egyik, hol a másik csapat töltötte előnyben, eredménytelenül.

A záró felvonás eleje a Fradiról szólt, és több kísérlet után a 42. percben Pavuk góljával egy volt a különbség. Izgalmasan alakult a folytatás, a Ferencváros is kezdett aktívabb lenni a hazai kapu előtt és a Sportklub sem hagyta alább. A 48. percben a Csíkszereda talált be: Arany elsőre Fodor, másodjára Bíró Tamás ziccerét fogta, de a kivágódó pakkot Fodor lőtte be. Támadásban maradt a hazai csapat, de ezúttal csak kapuvasig jutott. Az utolsó tíz percet megnyomta a Fradi, és ennek meg is lett az eredménye: Jászai Dávid második találata után az utolsó percben, a kapuslehozatal után Nagy Gergő egyenlített.

A hosszabbításban mindkét oldalon voltak ziccerek, de a kapusok remekül védtek, így nem dőlt el a meccs. A szétlövések igazi izgalmakat hoztak. A vendégektől Nagy Gergő és Switzer volt eredményes, míg a hazaiaknál Belov, Becze és Bíró Tamás. A bónuszponttal a Sportklub pontegyenlőségbe került a Brassóval ám a gólkülönbsége jobb, így a negyeddöntőt kedvezőbb helyzetből várhatja.

A negyeddöntőnek a felsőház öt együttese automatikusan tagja: az FTC, az UTE, a DEAC, a Csíkszereda és a Brassó mellé csatlakozik az alsóház első három csapata, a Fehérvári Titánok, a Gyergyói HK és az EV Vienna Capitals II. Hétfőn sajtótájékoztató keretében a felsőház első három helyezettje választ ellenfelet az 5-8. közül.

Nyilatkozatok

Vaclav Novák, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Jól indítottuk a meccset, a három gólunk mellett több lehetőségünk, helyzetünk is volt. Háromgólos vezetésünknél viszont elkezdtünk egyre többet hibázni és ez visszaütött. A csapatban volt viszont tartás és a szétlövéseket végül behúztuk. Gratulálok a fiúknak, jól dolgoztak egy nagyon erős Ferencvárost győztünk le.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: „Nehéz egy sportolónak úgy beleállni a meccsbe, hogy annak nincs nagyon tétje és ezt próbáltuk kezelni, a srácokba meg beleverni, hogy igenis fontosak ezek a meccsek. Ez nem egy egyszerű feladat és ez látszott azon is miként kezdtünk és látszott az is, hogy Csíkszeredának nagyon fontos ez a meccs. Nem sikerült jól a startunk, ők nagyon jól mentek, meg is volt az eredménye. Utána összekaptuk magunkat, elkezdtünk dolgozni és a munka meghozta a gyümölcsét. Nagyon meg akartuk nyerni ezt a mérkőzést és nagy karaktert mutattunk, hogy így visszatudtunk jönni háromgólos hátrányból. Ennek örülök, és egy kicsit sajnálom, hogy az elejétől nem tudtunk így menni. Gratulálok a Csíkszeredának.”