Ilyen volt az alapszakasz

2022.02.27. 16:07 |

Összegyűjtüttök a 2021-2022-es szezon alapszakaszának legfontosabb statisztikáit.

Az Erste Liga alapszakaszának 220 mérkőzésén 1463 gól született, a meccsenkénti átlag 6,65-ös. Tizenegy meccs maradt el, ezeket 5-0-s eredménnyel írták jóvá. Ha csak a lejátszott találkozókat vesszük, a gólszám 1408, az átlag pedig 6,74-es. 72 meccs, vagyis a találkozók közel egyharmada egygólos különbséggel dőlt el. Emberelőnyben 315, kettős emberelőnyben 36, emberhátrányban 48 gól esett.

A legnagyobb különbség a Dunaújváros és a Brassó szeptember 30-i összecsapásán volt, 12-0-ra nyertek a vendégek. A 10 gólt még átlépte a Gyergyó (10-4 a DAB ellen), a MAC HKB (10-3 a Győr ellen), a Csíkszereda (11-3 a MAC HKB ellen) és a DVTK Jegesmedvék (10-1 a DAB ellen).

A legtöbb gólt a szeptemberi székely rangadóján lehetett látni, 8-7-re győzött a GYHK a Csíkszereda ellen. Négy meccsen született egyetlen találat született (Dunaújváros-Titánok 1-0, Titánok-FTC 1-0, Dunaújváros-FTC 0-1, Győr-DEAC 0-1).

Öt játékos volt nevezve mind a negyven meccsre, Ambrus Csongor, Kóger Balázs és Jacob Lundin a Titánoktól, Németh Péter és Szappanos Dávid a Dunaújvárosból. Összesen 351 játékost neveztek a csapatok, közülük 280 szerzett legalább egy pontot. A legidősebb a 42 éves Lencsés Tamás volt, egy találkozón szerepelt a DAB-ban. A legfiatalabb a 16 éves brassói kapus, Buda Márton, 10-szer volt nevezve, de nem játszott, a nála egy hónappal idősebb Farkas Olivér 24 találkozón került a DVTK jegyzőkönyvébe, három asszisztja volt.

A pontkirály Jevgenyij Szkacskov lett 66 ponttal (25+41), megelőzve Bodó Christ és Orban Brance-t. A gólkirály Bodó lett 30 találattal, a gólpasszokban pedig Orban és a csíkszeredai David Stach zárt az élen, 42-vel.

A legtöbb lövéssel a brassói Radim Valchar próbálkozott, 236 alkalommal találta el a kaput, ezekből 23 gólt szerzett. A legjobb lövési hatékonysága (legalább 10 lövés esetén) a szintén a Coronában szereplő Chase Schabernek van, 29,41%-os, vagyis majdnem minden harmadik kísérletéből gól lett, a csatár tízszer volt eredményes.

A +/- mutatója Arany Gergelynek, az FTC kapusának lett a legjobb, 39-es, a mezőnyjátékosok között pedig Salló Alpár (Csíkszereda) emelkedett ki 31-gyel, megelőzve Kiss Philt (UTE), aki 30-mal zárt, valamint a 29-es Szkacskovot és Josh McFaddent (FTC).

A kapusok között Rajna Miklós (UTE) zárt a legjobb mutatóval: 1325 lövésből 1252-t védett, ez 94,49%-os hatékonyság.

A legtöbb büntetést Szabó Pál Krisztián (GYHK) kapta, 100 percet összesen, Igor Bobcek (DAB) 82 perc, míg a gólokban is jeleskedő Cody Fowlie (FTC) és Fekete Alex (Titánok) 81 percet töltött a büntetőpadon. A csapatok között a Gyergyó neve mellett szerepel a legtöbb büntetés, 601 perc. A legtöbb kiállítást gáncsolásért osztották ki, összesen 314 alkalommal ítélték ezt a játékvezetők.

A Csíkszereda majdnem öt gólt szerzett meccsenként, 195-tel fejezte be az alapszakaszt. A Gyergyó 166, a Brassó 151 találatig jutott. A legjobb védelemmel az UTE büszkélkedhet, 78 gólt kapott összesen.

Emberelőnyben a Csíkszereda játszik a leghatékonyabban, 29,72 százalékát kihasználja a lehetőségeknek, A Gyergyó 27,81%-kal, a DEAC 23,52%-kal áll. Az újpestiek emberhátrányos védekezése volt a legjobb, 83,48%. Az FTC és a GYHK is 80 százalék fölötti mutatóval rendelkezik.