Haaranen bombája döntött a Tüskecsarnokban

2024.02.16. 20:59 |

Egy lendületes, végig kiélezett mérkőzésen, hosszabbításban nyert a Gyergyói HK az FTC-Telekom otthonában.

Mindkét csapat sikeresen vette a középső szakasz első akadályát. Az FTC-Telekom otthon verte 5-1-re a DAB-ot, a Gyergyói HK pedig Debrecenben nyert 5-2-re. A kapukban Arany és Rinne kezdtek. Rögtön az első percben Sárpátki Tamás törte el Nemec ütőjét, két perces büntetésért cserébe. Stabilan védekezett a Gyergyó. Az 5. percben fordult a kocka, Galajda kiállítása nyomán a Gyergyó került előnybe. Ugyanúgy alakult a forgatókönyv, a Fradi védelme is keményen állt a lábán, nem esett gól. Később Seregély nagy helyzetben, az utolsó pillanatban hagyta el a korongot. A 13. minutumban Nemec foglalta el helyét a büntetőpadon, bottal akasztásért. Ezúttal beszorult a zöld-fehér csapat, de kihúzták Arany Gergelyék. Brady tisztán, kapuval szemben leadott lövését Rinne védte. Az utolsó percbe lépve újra Brady volt a főszereplő, ezúttal az oldalhálót találta telibe. Biztos játék mindkét oldalon, gól nélküli első harmad.

A második szakasz kezdetén Tranca tüzelt fordulásból oldalhálóba. A 23. percben érkezett a harmadik ferencvárosi kiállítás, Roth ült ki. Az előny alatt Orban kapura elé tett korongja valahol Arany mögött, de a gólvonal előtt csúszott el. Továbbra sem sikerült feltörni a kapuk előtti reteszt. A 26. percben Kulmala Rinnével szemben nem találta meg a pakkot. Öt az ötben szorult be a Fradi, ám Raymond és Bodó lövései sem voltak pontosak. A 31. percben Bodó kapott kiállítást. Crespi kísérletei okoztak zavart, de Rinne hárított. Sándor-Székely volt a soros a büntetőpadon, viszont hiába az újabb öt a négy, megint csak nem született találat. A 39. percben feljebb kapcsolt a hazai csapat, a pontos lövések hiányoztak. 0-0 az utolsó harmad előtt.

Bodó keresztpasszát Vincze lőtte el egyből, Arany lábbal mutatott be bravúrt. Majd Haranghyt küldték le, ezt az előnyt pedig már kihasználta a Gyergyói HK: Haaranen küldte kapu elé a pakkot, amit oldalról Bodó vágott a felsőbe, a 44. percben (0-1). Kozma kiállítása miatt a negyedik Fradi előny következett. Válaszolt is a hazai gárda: Roth passzát kapásból bombázta pontosan kapuba Kestilä a 47. minutumban (1-1). Nem sokkal később Sylvestre ült ki, veszélytelennek bizonyult az FTC. Az 55. percben Marva ziccerben a bal oldali kapuvasat lőtte ki. Felgyorsultak az események Hrabal kísérletét Rinne védte, Sylvestre óriási helyzeténél Arany parancsolt megálljt. Haaranen és Sándor-Székely veszélyes lövését is fogta a hazaiak kapusa. Hosszabbításba torkollott a mérkőzés. Roth kapott kiállítást az utolsó két percre, Matias Haaranen pedig irgalmatlanul nagy gólt lőve, eldöntötte a meccset (1-2).

A Gyergyó vasárnap Dunaújvárosban folytathatja menetelését, a Fradi szombaton a Sportklub ellen javíthat.

FTC-Telekom–Gyergyói HK 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom:

„Mindkét csapat nagyon jól, fegyelmezetten védekezett és kevés teret adott a másiknak. Előnyben belőtte a Gyergyó az első gólt, ott még vissza tudtunk jönni. Picit vitatott volt az első gól, megvideózták a bírók, én még szerettem volna challenge-elni, de nem engedték, nem tudom, hogy miért. Megadták azt a gólt. Utána nagyon szépen visszajöttünk, és talán ott volt egy kis momentumunk, amikor meg is fordíthattuk volna a meccset, kapuvasat ütöttünk. Szóval 2-1 lehetett volna ide, de összességében nagyon jó hokimeccs volt, kevés gólos, ami sosem tragédia egy edzőnek. Inkább ez legyen, minthogy rengeteg gólt kapjunk. Közeledik a rájátszás, minél jobban össze kell rakni a védekezést.”

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyói HK:

„Öt az ötben nem esett gól, ez mindkét csapat védekezését, de legfőképpen a kapusok teljesítményét dicséri, Geri és Rasmus is parádézott. Nem tudom pontosan, hány előnyünk és hátrányunk volt, talán hátrányból akadt több. Ennek és Kestilä kapásgólja ellenére jól „öltünk”, a Fradi nagyon veszélyes emberelőnyben. Nagyon örülök, hogy két előnyt be tudtunk lőni. Keményen dolgoztunk nagyon, sokat tettünk a győzelemért. Az ellenfélnek több lövése, több helyzete volt a 60 perc alatt. A hosszabbításban viszont gyakorlatilag végig nálunk volt a korong- Sok mindent kompenzáltunk akarattal, blokkolással, önfeláldozással, hiszen megrövidültünk. Mesikämmen kiesett az első harmad végén, öt bekkel hokiztunk, az utolsó 10 percben már néggyel. Extrém módon megnőtt a bekkek ideje. Az egész csapatra nagyon büszke vagyok, mert nagyon jó playoff-meccset játszottunk. Szerintem ez olyan volt, mint a tavalyi hétből akármelyik. Szórakoztató is lehetett, izgalmas is, oda-vissza játék volt, ami jó reklámja volt ez a hokinak szerintem.”