Egy lépésre az elődöntő

2019.03.04. 22:30 |
Az FTC és az UTE háromgólos különbséggel, a Csíkszereda pedig kétszeri hosszabbítás után győzött az Erste Liga negyeddöntőjében. Valamennyi párharcban 3-0 az állás.

EV Vienna Capitals II–FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)

Több EBEL-játékossal erősített az FTC elleni meccsre a Capitals. Óvatos játékkal indult a meccs, és a vendégek némileg váratlanul megszerezték a vezetést az 5. percben - Tóth Richárd egy kipattanót lőtt be. A harmad derekán egyenlített az osztrák együttes, emberelőnyben Schlögl talált be. A Fradi azonban gyorsan felpörgött, és Switzer szólójával újra vezetett. A bécsiek emberhátrányba kerültek és be is szorultak, majd nem sokkal a kiegészülés után büntettek a zöld-fehérek: Sarcia bombájába Nagy Gergő ért bele.

A második harmad gyors FTC-góllal kezdődött, Rafaj lövése után Dósa pofozta be a kipattanót. Egymás után jöttek a kiállítások, de ezekből egyik csapat sem tudott előnyt kovácsolni. A Fradi biztosan őrizte vezetését, egészen a 36. percig, akkor Kittinger lövését nem tudta fogni Arany.

A Capitals az utolsó harmadban mindent beleadva küzdött, de a vendégek a 45. percben eldöntötték a meccs: Tóth Adrián középre tett korongját Switzer ütötte be. A meccs végére megnőtt a kiállítások száma mindkét oldalon, ám újabb gól nem esett.

Az FTC 3-0-ra vezet, és ha kedden is győz Bécsben, bejut a négy közé.

Fehérvári Titánok-UTE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

A hazaiak az első percben emberhátrányba kerültek, az UTE pedig Varga Arnold távoli góljával másodpercek után kihasználta ezt. A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a Fehérvár fórban fölénybe került, de ezt nem tudta gólra váltani. Az első harmad második fele kiegyenlített játékot hozott, aztán az UTE került kettős előnybe, ám a Titánok Gyenes vezetésével jól védekeztek.

A második felvonás oda-vissza játékot hozott, továbbra is kapusbravúrokkal. A 36. percben Benk szerzett korongot, majd Stefishen és Vincze Péter vitte végig a gyors akciót. Két perccel később gólpassza után Stefishen be is talált, gyönyörű cselek végén kotorta be a korongot. A Titánok ezt követően gyorsan kettős fórba kerültek, és Szita szépíteni tudott.

Az utolsó harmadban Fehérvár mindent egy lapra feltéve támadott – ismét volt egy kettős fór -, de az UTE biztosan védekezett. A végén Gyenest is lehívta Kiss Dávid, ráadásul emberelőnybe is kerültek a hazaiak, ám Benk üreskapus gólja végleg lezárta a meccset.

Az újpestiek harmadik meccsükön is négy gólig jutottak a Titánok ellen, és így 3-0-ra vezetnek. A párharc szerdán folytatódik.

Nyilatkozatok

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Nem tudtuk azt a felszabadult játékot mutatni, mint Újpesten, a téttől görcsössé váltunk, és ez megpecsételte a sorsunkat. A speciális játékok sem működtek, az első emberhátrányból gólt kaptunk, és utána csak egy kettős előnyt tudtunk kihasználni. Szerdán újra megpróbáljuk.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: „A háromból ez volt a legjobb meccsünk, domináltunk, ez gólokban is megmutatkozott, de a felelőtlenségünkből talált az ellenfél lehetőségeket. A jövőben úgy kell nyomást gyakorolnunk, hogy ne hagyjuk el a korongot a nagy szépségkeresésben. Remélem, hogy tovább tudunk fejlődni szerdára.”

Corona Brasov–SC Csíkszereda 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) - kétszeri hosszabbítás után

Az első harmad felénél bő két percen belül mindkét csapat betalált, Taratuhin góljára Tendler válaszol a hazaiaktól fórból. A második harmad derekán is a Csíkszereda került előnybe, Részegh Tamás emberelőnyből volt eredményes. A Brassó nagyon megnyomta az utolsó harmadot, és sikerült is egyenlítenie, szintén előnyből Gliga talált be.

Jöhetett a hosszabbítás, ám hiába gyűrték egymást a csapatok négy a négy ellen, nem született újabb gól. A Brassó a végén kettős fórba került, és Greg Lindqvist időt is kért, ám a vendégek kivédekezték ezt a helyzetet. Aztán a ráadás második felvonásának elején, már a 82. percben Valchar szólóban ugrott ki és bevette Polc kapuját.

A Csíkszereda először nyert a szezonban Brassóban, és már csak egy meccsre van az elődöntőtől. A párharc kedden folytatódik.

Greg Lindqvist, vezetőedző, Brassó: „Megmutattuk a karakterünket, harcoltunk, és előbb le kellett volna zárnunk a meccset, mert sok helyzetünk volt ehhez, mégsem sikerült. Jó meccs volt, sok korcsolyázással és lövéssel, a gondot az okozhat, hogy nem használtuk ki a lehetőségeket. Kemény a helyzetünk, egyre több a sérülés, de újra kell rendeznünk a sorainkat. Nem adjuk fel, amíg tart a párharc.”

Fodor Csanád, játékos, Csíkszereda: „Kemény és hosszú meccs volt, egy igazi playoff-találkozó. Örülünk a győzelemnek, sokat jelent a számunkra. Jól felkészültünk, ennek köszönhető a sikerünk.”