Egy lépésre a továbbjutástól a Brassó és a DEAC, újra vezet az FTC és a Szereda

2021.03.06. 20:49 |

A maratoni találkozó után a Ferencváros magabiztosan verte a MAC HKB-t. A Csíkszereda hét gólt lőtt a Gyergyónak. Újpesten is nyert a DEAC, a Brassó kapott gól nélkül múlta felül a Vasast, és már az elődöntő küszöbén áll az Erste Ligában.

MAC HKB Újbuda–FTC-Telekom 2-6 (1-1, 1-4, 0-1)

A MAC HKB nem változtatott a sorokon, a Fradinál Sarcia maradt ki, Ságit ezúttal sem nevezték, de bekerült Bán.

A meccs eleje nem hozott olyan nagy iramot, mint az előző két meccsen, de szépen lassan belemelegedtek a csapatok. Az FTC-nek akadt több helyzete, de a vezetést a MAC HKB szerezte meg: a legutóbbi találkozót a hosszabbításban eldöntő Sofron egy kontra végén betalált. A Fradi nyomása a harmad végén érett góllá: Versteeg lövése kijött Bálizsról, de a kipattanót bekanalazta Nagy Gergő.

A zöld-fehérek maradtak fölényben a második harmad elején is, de aztán a MAC HKB változtatott, és egyre több helyzetet dolgozott ki. Sőt a 25. percben kettős fórba került az újbudai együttes, és fél perc után ezt ki is használta: Macaulay lopta a távolságot, majd lőtt nagy gólt. A szimpla fórban Pozsgai révén járt közel az újabb gólhoz a MAC HKB. A mezőnyben kiegyenlített csata zajlott, de ekkor tudott egyenlíteni az FTC: Somogyi laposan kilőtte a hosszú sarkot. A hazaiak voltak veszélyesebbek a folytatásban, ám Arany jól védett. Aztán a Fradi is feljavult, és Tóth Gergely távoli lövésével előszőr vezetett a meccset. Majd fórba is kerültek a vendégek, és Kóger duplázta meg a különbséget, miután a kapu mögül visszakanyarodva behúzta a korongot. A lendület nem hagyott alább a ferencvárosiaknál, és Tóth Gergő éles szögből újabb gólt szerzett.

Az utolsó harmad is Bálizs védéseivel kezdődött, az FTC nem vett vissza. Aztán a MAC HKB percei következtek, de hiába a nagy lehetőségek, nem sikerült közelebb zárkózta. Az 55. percben eldöntötte a meccset a Fradi, Kóger kapott üresen korongot, kicselezte Bálizst is, és nem hibázott.

Az FTC így 2-1-es előnybe került a következő, vasárnapi csata előtt.

Nyilatkozat

Gyergyói Hoki Klub–Sport Club Csíkszereda 1-7 (0-1, 0-4, 1-2)

A GYHK-ban Troncinsky maradt ki. A Csíkszeredánál több volt a változás: Szamankov helyett Adorján védett, kimaradt Kuljas is, de játszott Loginov és Tousignant.

Az első harmadban a Gyergyó került először emberelőnybe, de ezzel nem tudott élni. Aztán nem sokkal azután, hogy kivédekezte a két percet a Sportklub, Blackwater megszerezte a vezetést.

A második felvonás nagy szeredai fölényt hozott. Becze duplázta meg az előnyt, majd fórból Combs is betalált. Aztán fél percen belül Fodor Csanád és ismét Becze volt eredményes. Bő öt perc alatt négy gól, nem is csoda, hogy jött az időkérés és a kapuscsere, Ruczuj váltotta Cooke-ot.

Az utolsó harmad áthúzódó szeredai fórral indult, és Loginov ezt is kihasználta. A 46. percben tudott szépíteni a GYHK, Szigeti talált be, de egy perc múlva ismét a vendégek örülhettek, Becze mesterhármasig jutott. A hajrában még akadt büntetés mindkét oldalon, de újabb gól nem született.

Két szoros találkozó után ezúttal a Csíkszereda nagy különbséggel győzött, és visszavette a pályaelőnyt. A párharc 2-1-es Sportklub-vezetésről folytatódik vasárnap.

Opten-Vasas HC–Corona Brasov Wolves 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

A Vasas összeállítása egy helyen változott a hazai meccsre, Németh helyett Odnoga szerepelt, a brassóiaknál Szőcs maradt ki. Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon egy kihagyott fórral. A vendégek szereztek egy gólt, de videózás elvették, mert a kapu elmozdult.

A második harmadban jobban nyomott a Brassó, Trancának voltak nagy helyzetei, aztán Dame-Malka lövésébe Molnár Zsombor ért bele, ezzel jutott előnyhöz a Corona.

Az utolsó felvonásban a Vasas többet kockáztatott az egyenlítésért, de a Brassó szerezte az újabb gólt Gliga révén. A hajrában a hazaiak az időkérés után a kapuslehozatalt is megpróbálták, de Finucci üreskapus gólja lezárta a meccset.

A Brassó így 3-0-ra vezet, és ha vasárnap is győz, már elődöntősként utazhat haza.

Nyilatkozat

Ladányi Balázs, vezetőedző Opten Vasas: „Úgy érzem, hogy megtettünk mindent azért, hogy életben tartsuk magunkat. Sajnos lőtt gól nélkül nagyon nehéz, elég sokáig tartottuk a Brassót egy gólon, ami már eleve egy nagy eredmény. Viszont utána, amikor kinyíltunk, mivel kellett rohannunk az eredményért, kaptunk még kettőt. Úgy érzem, hogy szégyenkezni nincs okunk, rengeteget melóztunk, sok jó dolgot csináltunk, folytatni kell tovább és holnap az életünkért küzdeni.”

MacQueen Dave, vezetőedző, Corona Brasov Wolves: „Tetszett a Vasas játéka, tudtuk, hogy keményen fognak beleállni a meccsbe. Aztán jobbá váltunk, ahogy haladt előre a meccs. A harmadik harmadban, 1-0-s vezetésnél is ugyanúgy akartunk játszani, és jó munkát végeztünk a semleges harmadban, lelassítottuk az ellenfelet és gyorsan zártuk a réseket a mi harmadunkban. Valószínűleg holnap az eddigi legerősebb játékával készül a Vasas, de készen fogunk állni.”

UTE-DEAC 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Az UTE változatlan összeállításban lépett jégre, a DEAC-nál Pesztunov eltiltás miatt nem játszhatott, Filbrandt került a keretbe.

A hazaiak kezdtek jobban, de Hetényi továbbra is jól védett. Feszültségtől sem volt mentes a találkozó, és végül a harmad végén DEAC szerzett vezetést: Berta ütötte be Filbrandt középre tett passzát.

A debreceniek kivédekeztek egy hátrányt, majd Vokla remek egyéni akciójával megduplázták a vezetésüket a meccs felénél. Az újpesti lehetőségeket Hetényi mind védte.

Aztán a 44. percben a válogatott kapus sem segíthetett, Sikorcin szépített. Az UTE előtt adódott lehetőség az egyenlítésre is, ám ez nem jött össze. Az 51. percben Kulesov használta ki a védelmi hibát, és ütötte be a harmadik vendég gólt. Bodó kapott kiállítást, ez pedig nem segítette az újpesti felzárkózást. Az utolsó percben Vincze lépett ki, de Berta akasztotta. A büntetőt Bodó vállalta, de nem tudott túljárni Hetényi eszén. Az UTE még lehozta kapusát, ám ez sem hozott újabb gólt.

A DEAC története során először győzött Újpesten, és ha vasárnap is meg tudja ismételni, akkor megnyeri a párharcot.

Nyilatkozat

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Sok csapat visszajött már innen, ha valaki, akkor mi is képesek vagyunk rá. Ez a meccs olyan volt, mint az első kettő, továbbra is hadilábon állunk a gólszerzéssel. Ez egy új gond, amit szerintem fogunk tudni orvosolni. Ma is magunkat vertük meg, a Debrecen pedig nagyon eredményesen játszotta a szokásost, vagyis a 80-as évekbeli csalós hokit. Mi közben hiába dolgoztunk ki kétszer annyi helyzetet, mint az ellenfél, mert nem tudtunk gólokat szerezni. Sokkal fegyelmezettebben kell hokiznunk, magunk mögött hagyni, ami az elmúlt napokban történt, és holnap behúzni az első győzelmet.”

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Jó hangulatban jöttünk ide Debrecenből az első két meccs sikere után, de az UTE egy nagyon jó csapat, három éve nem tudtunk a Megyeri úton győzni. Fontos volt, hogy újra a saját játékunkat tudtuk játszani, és nagyon jókor lőttük a góljainkat. 2:1 után az Újpest nagyon keményen nyomott, de sikerült megszerezni a harmadik gólunkat, amivel megnyertük a mérkőzést. Holnap újra lesz esélyünk arra, hogy jól játszunk.”