Csíkszeredai diadalával az FTC-é az alapszakaszgyőztesnek járó Bíró-vándorkupa

2024.03.01. 20:04 |

A vendégek Arany Gergely sutoutjával diadalmaskodtak a nagy rivális otthonában egy paprikás végjátékú rangadón.

Hazai oldalon továbbra is hiányzott Péter Balázs és a kisebb beavatkozáson áteső Sofron István, illetve az MJSZ továbbra is vizsgálja a Milan-transzfert, aki emiatt nem lehetett ott a meccskeretben. Fodor Szabolcsnak Turcotte és Kulmala játékát kellett nélkülöznie az esti rangadón. O’Connor és Arany kapott lehetőséget a vasak között.

A Ferencváros kezdett élesebben, egy eladott korongot követően Brady próbálkozásánál O’Connornak kellett zárnia a rövid felsőt. Békés mederben csordogált tovább a találkozó, a Fradi veszélyeztett többet, így nem meglepetés, hogy a látogatók törték meg a gólcsendet a 8.percben. Crespi palánk mellőli kísérlete messze célt tévesztett volna, ám Rutkowski rendkívül rossz helyen állt, s hiába próbált eliszkolni a korong útjából, a pakk irányt változtatott rajta, és védhetetlenül a hálóba vágódott (0-1). A korongbedobás után néhány másodperccel Brown léphetett ki szólóban, Arany és a szabálytalankodó ferencvárosi bekk együttesen elhárították a veszélyt. Következhetett az első hazai emberfór, jól forgattak Szkacskovék, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Egyenlő létszám mellett szinte azonnal elcserélte magát a Csíkszereda, Turbucz vezethette rá O’Conorra egy az egyben, a légióskapus remekül védett a botossal. A 11. minutumban újfent kihasználatlanul maradt egy Sportklub-emberelőny, viszont a harmadzáró dudaszóig már a székelyföldiek akarata érvényesült, a mezőnyfölény eredményeként a csíki előnysor harmadszorra is nekifuthatott a gólszerzésnek – a kék-fehérek ekkor már igen közel jártak az egyenlítéshez, de Arany vagy a tisztázó hátvédek az utolsó pillanatokban mindig mentsvárat jelentettek.

A házigazdáknak a középső etapra nem sikerült átmenteniük a pihenő előtti formájukat, ugyan akadtak erdélyi lehetőségek Arany ketrece előtt, de a Ferencváros végig kontroll alatt tartotta a második húsz percet. Ez a 35. és a 39. percben gólokban is megmutatkozott: Rutkowski ezen a napon rossz óment jelentett a Szereda számára, Turbucz kísérlete ugyanis ismételten a kanadai hátvéden változtatott irányt, ami egyben O’Connort is megtréfálta, a játékszer Nagy Gergő elé kerülhetett, a Fradi kapitánya pedig magabiztosan a kapuba továbbított (0-2). Négy percre rá a csíkszeredai védelem nem tudott eltakarítani egy kósza korongot a ketrec előteréből, a kialakult szituációra Kestilä reagált a leggyorsabban, és a gólvonalon túlra kotort (0-3). Turbucz eközben a támadások mellett a védőzónában is felhívta magára a figyelmet: Láday törhetett kapura senkitől sem zavartatva, ám a zöld-fehérek 88-asa példaértékűen visszakorizott, s egy hősies bevetődő mozdulattal az utolsó pillanatban valahogy lecsente a korongot ellenfele ütőjéről.

Paprikás hangulatúvá kezdett válni a találkozó, a 45. minutumban Hrabal keményen leterítette Brown-t, a cseh légiós tette kisbüntetést ért – újfent veszélyesen adogatott a Sportklub emberelőnyben, pont a sértett Brown húzta mellé ajtó-ablak ziccerét. Néhány perccel később a vendégek játszhattak meg egy dupla fórt, a háló továbbra is érintetlen maradt a záró játékrészben. Változatlanul záporoztak a kiállítások, a végén még a hazaiak hálóőre lekorcsolyázott, ezért a székelyek sokáig hat a három ellen támadhattak, de a szépítés ennek ellenére sem akart összejönni. Az utolsó másodpercekben sajnos elszabadultak az indulatok, Becze körül már egy ideje forrt a levegő, az erdélyiek 20-asa végül Crespivel került nézeteltérésbe – mindenki, még az egyik vonalbíró is kapott az ütésekből; miután a felek lerendezték ökölcsatájukat, még a fél ferencvárosi csapat szeretett volna elégtételt venni a szeredai kapitányon.

A Fradi a kapott gól nélküli sikerrel éppen a nagy rivális Csíkszereda otthonában biztosította be az alapszakasz-győzelmet és az azzal járó Bíró László-vándorkupát. Másnap a GYHK otthonába látogat, míg a Csíkszeredának befejeződtek az alapszakasz megmérettetései: Beczéék az Erste Liga rájátszásáig a romániai pontvadászatban tét nélkül gyakorolhatnak a playoffra.

Sportklub Csíkszereda-FTC Telekom 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

Fodor Szabolcs vezetőedző, az FTC-Telekom:

"Nagyon meg vagyok elégedve, nagyon jól játszottunk végig. 3-0-ra nyerni ebben a csarnokban azért nem mindennapi, mi megcsináltuk. Minden srác, aki ma jégre lépett, 100 százalékot hozott ki magából."

Mark LeRose másodedző, Csíkszeredai Sportklub:

"Az első harmadban volt három emberelőnyünk, ami végül megmutatta, hogy nem álltunk készen a találkozóra. Három lehetőségünk volt, hogy megszerezzük a vezetést, de nem alakítottunk ki elég gólszerzési lehetőséget. Ez egy figyelmeztető jel volt, hogy nem állunk készen a játékra. A második harmadban jobban játszottunk, még úgy is, hogy 3-0 volt a végén az eredmény. Nem takartuk eléggé a kapust, ez pedig végzetesnek bizonyult."