Berta- és DEAC-henger, elődöntős a Debrecen

2022.03.11. 20:49 |

Szép gólokat lőve, Berta Ákos nagyszerű teljesítménye mellett győzte le az UTE-t a Magyar Kupa-győztes DEAC, így a Csíkszeredával játszik az elődöntőben. A másik ágon az FTC a Gyergyóval meccsel a döntőbe jutásért.

DEAC–UTE 7-4 (1-2, 3-1, 3-1)

Rajna Miklós agyrázkódása után nem állhatott az UTE rendelkezésére a pénteki, hatodik mérkőzésen, Márkus Levente kezdett a vendégek kapujában. Az alapszakasz lila-fehér sikereinek egyik fő letéteményese mellet Erik Robichaud, Kiss Dániel, Varga Arnold és Csergő Hunor sem volt ott a keretben, Benk András viszont visszatért.

Ahogyan a DEAC-ban Berta Ákos is rendelkezésre állt, holott komolyan megsérült az előző meccsen. Nem volt ott viszont Hugo Turcotte, Jan Dalecky és Hári Norbert sem a hazaiaknál.

A tét nagyon nagy volt: vagy folytatódik és döntő meccsig megy a párharc, vagy a Debrecen elődöntőbe jut. A hazaiak szerezték meg a vezetést, Mazzag Dániel lőtt középtávolról kapura a 2. percben, nem igazán volt a helyén a vendégvédelem. Korábbi csapattársa, Kiss Patrik egyenlített aztán egy Hetényi Zoltán előtti kavarodásban, 1-1-gyel melegítettek a csapatok a meccs első felében.

A harmad derekán emberelőnybe került az UTE, de szinte azonnal gólt kapott belőle, Mazzag Dániel indult meg, középre tette, Molnár Dávid pedig nem hibázott – más kérdés, hogy hosszas videózás után nem adták meg a gólt. Az előny legvégén Németh Attila kotorta be a korongot a hazai kapuba, 6:45-tel a harmad vége előtt vezetett az Újpest (1-2).

A második harmad még eseménydúsabb volt, ha lehet ezt mondani, ugyanis nagyon nyílt meccset figyelhettünk. Előbb Gőz Balázs egyenlített, majd egy percen belül válaszolt rá Kiss Patrik. Egy technikai kisbüntetés miatt került előnybe a DEAC nem sokkal később, és Berta Ákos a bal oldalon üresen maradt a hazai akció végén, nem tévesztett célt, 3-3.

Majdnem újra emberhátrányban talált be a debreceni csapat aztán, de az aranysisakos Spirko lövését védeni tudta Márkus.

Négy és fél perccel a harmad vége előtt egy pazar középre adás után Novotny próbálkozott közvetlen közelről, előbb még elakadt a korong Márkusban, de ott volt még Berta Ákos, és megszerezte a DEAC-nak a vezetést. A harmad utolsó másodpercében is betalált még a DEAC, de annyira a végén esett a találat, hogy benne volt, a videózás után érvénytelenítik, így történt.

Roppant izgalmas harmadik harmad várt ránk.

Nem volt elég agresszív az UTE védelme a harmad elején, így Sági Martin elég tisztán lőhetett rögtön az elején, 5-3-ra ment a Debrecen. És nem volt megállás: Pokornyi Dávid kiállítása után Kuleshov kapta a korongot középen, egyből rávágta, 6-3, eldőlni látszott a meccs. Főleg azután, hogy Kuleshov éles szögből, Just mellett meglőtte a hetediket is a jobbszélről, 14 és fél perccel a vége előtt.

Kiss Patrik 8 perccel a vége előtt lőtt remekül kapura, közel állt a harmadik góljához, de Hetényi Zoltán ezt megakadályozta. Három perccel később már nem tudta, Suter lövése után kerülte meg Hetényit Kiss, szépített az Újpest (7-4).

A végén újabb gól már nem született, mindez azt jelentette, hogy a DEAC 4-2-re megnyerte a párharcot és a Csíkszeredával mérkőzik a döntőbe jutásért. A gyergyói György József tehát presztízsmeccset vívhat a szeredaiakkal.

György József (vezetőedző, DEAC): Jól kezdtünk, attól függetlenül, hogy 2-1 re ment az Újpest, az energia rendben volt. Sajnálom "Dáci" gólját, mivel én szabályosnak láttam, a másik sajnos időn túli volt. Reméltem, hogy nem a kimaradt helyzetek miatt lesz nehéz a dolgunk, de talán ez adott nagyobb tartást nekünk. A második harmadban az előző mérkőzéseken is sikerült rájuk cserélnünk, a mai mérkőzésen is ez a harmad volt a fordulópont. A harmadik harmadban csodálatos volt a kezdésünk. Tudtuk, hogy Miki nincsen, mondtam a srácoknak, hogy kell egy-két jó lövés, ami bejön, hogy letörjük a kapusuk önbizalmát. Meg is köszöntem a srácoknak azt a teljesítményt, amit ebben a szériában letettek az asztalra, nem szeretnék külön kiemelni senkit. Amit most itt elértünk, az várakozáson felüli.

Virág Csaba (vezetőedző, UTE): Úgy gondolom, hogy igazából ez is egy ki-ki mérkőzés volt, mint ahogy a szériában több másik is. A védekező munkánk nem volt olyan, mint amilyet szerettünk volna, és közel sem volt olyan, mint amit az alapszakaszban mutattunk. Úgy gondolom, leginkább ez jelentette a különbséget a két csapat között. Abszolút megérdemelten jutott tovább a Debrecen és sok sikert kívánunk nekik az elődöntőben.