8-6: az UTE kikapott Székesfehérváron

2024.02.28. 21:05 |

A lila-fehérek hiába egyenlítettek háromgólos hátrányból, pont nélkül maradtak a FEHA19 ellen.

A két csapat közül csak az UTE számára bírt téttel a találkozó. Álmoskás hokival indult az összecsapás, Blasko kiállítása alatt sem pörögtek fel a játékosok, helyzet nélkül lepergett az újpesti emberelőny. Öt az ötben továbbra is hiányzott a dinamika a csapatok játékából, a néhány kósza lövést Melnyicsuk gond nélkül hárította. A harmad második fele már eseménydúsabbra sikerült: a 10. percben szép akció végén Ulamec ziccerét védte Sági. Elhozta a bulit a Fehérvár, Koszinszkij pedig a kékről, takarásból a hálóba lőtt (1-0). A gól jót tett a meccsnek, Csollák távolról, majd Dobos egy cselsorozat után próbálta növelni a hazai előnyt. Kontrából az újpestiek is eljöttek, Silfver maradt szemben a kapuval, nem tudott egyenlíteni. A 16. percben újabb lila-fehér ziccer következett, ezt is megúszták a hazaiak, akik azonnal büntettek: Racsinszkij tüzelt távolról, a kipattanót Németh Zalán lőtte a gólvonal mögé (2-0). A végére Blasko felesleges szabálytalansága maradt a saját kapujától távol, 5 perc plusz véglegessel véget is ért számára a mérkőzés.

A kiállításból bő három perc áthúzódott a középső játékrészre. Szerencsés góllal szépítettek a vendégek: Coatta lövése Melnyicsukról a saját védőjére, majd a kapus mögé pattant, Laakkonen eszmélt leghamarabb és bekotorta a pakkot (2-1). A góllal nem egészült ki a Bogdanov-csapat, de hősies védekezéssel átvészelték az emberhátrány fennmaradó részét. Ulamec is kiment, ebből már összejött a gól: Kiss Patrik egalizált (2-2). Maradtak főszerepben a speciális egységek, emberelőnyből visszavette a vezetést a Fehérvár: Farkas László vette be Sági kapuját (3-2). Megjött az önbizalom hazai oldalon, Zezelj szép cselsorozat után mellé durrantott. A meccs felére meglett a hatodik találat is: saját harmadában eladta a pakkot a FEHA, Kovács Sebestyén élt a lehetőséggel (3-3). Nem álltak le a gólgyártással a csapatok: a 33. percben Fekete Alex az alapvonal mögül passzolt Doboshoz, aki szépen elhúzta a korongot a kapus mellett (4-3). A lassúbb meccskezdés után laposan belehúztak a csapatok. A 36. percben éppen lejárt az emberfór, amikor Racsinszkij távolija is beakadt (5-3). És itt még nem volt vége! Két perccel a dudaszó előtt Alapi meglőtte a hatodik hazai gólt is (6-3).

Az utolsó harmad kérdése az volt, fel tud-e állni még egyszer az UTE, ezúttal mínusz háromról. Igyekeztek a vendégek, ahogy az várható volt, irányították a játékot. Keceli-Mészáros gyors egymásutánban két önfeláldozó blokkal mutatta az utat övéinek. A 44. percben elcsúszott a fehérvári védekezés, Benk beszáguldott a koronggal és kettőre zárkóztatta övéit (6-4). Kitámadtak az újpestiek, a több területet kihasználva előbb Fekete Alex szólózhatott, majd Ambrus lőtt, Sági mindkétszer bravúrral tartotta meccsben csapatát. Ulamec kiállítását még kivédekezte a házigazda, az 53. percben aztán Tiala lövetett gólt Saarelainennel, már csak egy volt közte (6-5). Lendületben maradtak a látogatók, 6 perccel a vége előtt 6-6-ot mutatott az eredményjelző, Tiala kapáslövésével lett egyenlő (6-6). Volt még fordulat a meccsben, az UTE-nek állt a zászló, mégis kiharcolt egy emberelőnyt a FEHA. Csollák közelebb lopta magát, majd bivalyerős lövéssel röptette a kulacsot (7-6). Mindent egy lapra feltéve támadott az Újpest, öldöklő küzdelem folyt a jégen. A végén Sági is lekorcsolyázott, Fekete pedig üres kapus találattal eldöntötte a mérkőzést (8-6). Nehezen indult a meccs, de aztán közönségszórakoztató gólfesztivált rendeztek a csapatok. A FEHA19 megérdemelt győzelmével pontszámban beérte a kilencedik DAB-ot, míg az UTE maradt az ötödik helyen.

FEHA19–UTE 8-6 (2-0, 4-3, 2-3)

Anatolij Bogdanov vezetőedző, FEHA19:

"Aki szerint a jégkorong nem gyors és izgalmas sport, jöjjön el a mérkőzéseinkre, ezeken ugyanis bármi megtörténhet. Nem voltam teljesen elégedett azzal, ahogyan a mérkőzést kezdtük, az első öt percben nem álltunk készen, akkor szerencsénk volt, a kapusunk kisegített minket ekkor. Aztán viszont hatékonynak bizonyultunk a kapu előtt, amikor lehetőségünk adódott, éltünk vele. Az emberelőnyünk meglehetősen jól működött ma, amúgy az ellenfélnek is jó volt a fórjátéka. Az emberhátrányos játékunk is tetszett. Az első két harmadban mi voltunk a jobb csapat szerintem, ez alapján mondhatjuk, hogy megérdemeltük a győzelmet. Viszont többféleképpen lehet megtartani egy előnyt, sajnos ebben a szezonban nem nyílt sok alkalmunk ennek gyakorlására. Lehet passzívnak lenni, megválasztani a párharcokat, fagyasztani a játékot – nem ezt tettük. Megadtuk az esélyt az ellenfélnek arra, hogy visszajöjjenek, és meg is tették. Örülök ugyanakkor, hogy amikor esélyünk akadt, éltünk vele, aztán üres góllal lezártuk a meccset. Nagyon fontos számunkra, hogy fejezzük be a szezont, ma eléggé akartunk és megdolgoztunk a sikerért. Akadnak kérdőjelek a játékunkban, voltak nehéz pillanataink a szezonban, amikor kiengedtük a győzelmet a kezünkből, ma ez szerencsére nem így történt."

Markus Juurikkala vezetőedző, UTE:

"Nem ilyen mérkőzésre készültünk, ez nyilvánvaló. Hogy miért így alakult, az egy jó kérdés, edzőként nekem is tükörbe kell néznem. Szerettünk volna elejétől jól játszani, a rájátszásba már bejutottunk, hosszú volt a szezon, nem tudtunk eléggé felpörögni. Ahogy mondtam, nekem is tükörbe kell néznem, nem sikerült a csapatot felkészítenem a mai kihívásra. Az ellenfél jó csapat, ezt tudtuk, képzett, veszélyes együttes, keményen dolgoznak. Elismerés illeti őket, gratulálok az ellenfélnek. Többször felzárkóztunk ma, ez jó dolog, de nem szabadott volna ilyen helyzetbe hozzuk magunkat. Csalódott vagyok, de fel kell használnunk ezt arra, hogy tanuljunk belőle – ez az egyetlen, amit elvihetünk magunkkal ebből."