A Titánok ráijesztettek az FTC-re

2018.11.16. 23:30 |
Megszerezte 19. sikerét is az éllovas az Erste Ligában. Brassóban nyert az UTE, újabb hosszabbításos meccset húzott be a Dunaújváros, de ezúttal bravúrosan. Győzött a Csíkszereda és a Gyergyó is.

Fehérvári Titánok–FTC-Telekom 2-4 (0-0, 1-3, 1-1)

Mindkét csapat aktívan kezdte a meccset, a fehérváriak javítani akartak a Capitals elleni vereség után, a zöld-fehérek pedig tovább folytatták volna jó sorozatukat. A nagy iram mellett rengeteg volt a lövés, de a kapusok jól teljesítettek. A hazaiak jól megszervezték játékukat, de a Fradi támadásaiban is ott volt a veszély, bár ezúttal nem a gyors akciók, hanem a belőtt korongok révén. Emberelőnybe kerülve fölényben játszott a vendégcsapat, ám nem tudta megszerezni a vezetést. Aztán fordult a kocka, Pavuk Attila 2+10 perces fegyelmi büntetése alatt a Titánok alakítottak ki ziccereket, de Arany Gergely nagyokat védett.

A második játékrészt nagyobb elánnal kezdte a Fradi, mint az elsőt, és ennek hamar meg is lett az eredménye: emberelőnyben egy kapu előtti kavarodás után Nagy Gergő lőtte be a korongot. A budapestiek támadásban maradtak, és Kornakker Dániel bravúrjaira volt szükség, hogy ne nőjön a különbség. A 30. percben aztán ő sem tudott segíteni: Myles Fitzgerald szerzett korongot a saját térfelén, majd kilépett, egy pimasz csellel elhúzta a korongot a kapus mellett, és a hálóba lőtt. A Fehérvár helyzetén nem segített, hogy ismét emberhátrányba került, ám ekkor nem, csak egyenlő létszámnál szerzett újabb gólt az FTC: Hegyi Ádám indítása után Nagy Gergő egyedül tört kapura, és belőtte a ziccert – a csapatkapitány igazán jó formában van, a válogatottban is nagyszerűen játszott, majd azóta öt gólt szerzett két meccsen. A harmad utolsó percében Madácsi Benedek szépített egy kipattanó értékesítésével.

A második harmad végén, majd az utolsó elején is kiállítottak egy ferencvárosit, így több mint egy percig kettős fórban támadhattak a Titánok, de a védelem jól állt a lábán. Arany továbbra is nagy védéseket mutatott be, ám az 54. percben Láday lövése becsapta, ezzel pedig nyílttá vált a hajrá. A Fehérvár nagy erőkkel támadott az egyenlítésért, az utolsó percekre a kapust is levitték, nyomást helyeztek az FTC kapujára, de Arany többet nem hibázott. A meccset Pavuk döntötte el, aki fél perccel a vége előtt egy üres kapus góllal lezárta a meccset.

A Ferencváros sorozatban 19. meccsét is veretlen maradt. A mostani sikerrel pedig az is biztossá vált, hogy a zöld-fehérek jutnak be a Magyar Kupa elődöntőjébe.

Nyilatkozatok

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Elégedettebb vagyok, mint a legutóbbi mérkőzésünk után, így kellett volna játszanunk a Bécs ellen is. Sajnos két buta hiba okozta ma a vesztünket, illetve az, hogy a harmadik harmad elején a kettős emberelőnyt nem tudtuk kihasználni. Ezt leszámítva elégedett vagyok a teljestményünkkel.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: „Azt kaptuk, amit vártunk és amire számítottunk, a fehérvári csapat egy nagyon jó erőkből álló gárda. Sok fiatal játékosuk van, akik végig tudják korcsolyázni a hatvan percet, kiegészítve jó külföldi játékosokkal, tudtuk, hogy nem fogják könnyen adni magukat, jó mérkőzésre készültünk. Ez be is bizonyosodott, az utolsó percig nyílt volt a találkozó, ki-ki meccs lett belőle és nagyon örülünk, hogy sikerült nyernünk.”

Gyergyói HK–Hokiklub Budapest 6-4 (1-0, 3-2, 2-2)

Nagy fölényben játszott az első harmadban a hazai együttes, de sok helyzetéből csak egy gólt szerzett - Makszim Vesutkin volt eredményes. A fordulás után egyenlített a Hokiklub, ám néhány percen belül a Gyergyó két góllal válaszolt. A vendégek emberelőnyből ismét felzárkóztak Szécsi Patrik találatával, ám az utolsó percben megint betalált a székelyföldi csapat.

A Gyergyó az utolsó harmadot is jobban kezdte, és bő tíz perc alatt két góllal eldöntötte a meccset, de a HK Budapest még Orbán Attila emberhátrányos és Szappanos Dávid -előnyös góljával szépített.

Péter Zsolt duplázott, Pavel Vorobjev pedig 1+3-mal zárt a gyergyóiaknál, akik így sorozatban négy meccset nyertek.

Corona Brasov–UTE 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)

Kiegyenlített, de gól nélküli első harmad után az újpestiek megnyomták a második felvonást: többször lőttek kapura, és a meccs derekán a vezetést is megszerezték Kiss Philip révén. A harmad hajrában Andrej Hebar emberelőnyből duplázta meg az előnyt. Az utolsó játékrészben mindkét gárda kihagyott egy-egy emberelőnyt, aztán az utolsó három percre a Brassó kapusát lehozva támadott, de ez nem sült el jól, Anze Ropret az üres kapura lőtt.

Az UTE sorozatban negyedik meccsét nyerte meg, ráadásul másodszor kapott gól nélkül, ezzel nagyot lépett a dobogó felé.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: „Örülök a győzelemnek. Ez volt az eddigi egyik legjobb meccsünk a Brassó ellen. Gratulálok a csapatnak és különösen a kapusunknak. Jó volt a sebességünk, tökéletes pillanatokban szereztünk gólokat és jól játszottunk. Nem volt könnyű dolgunk a Brassó ellen, nagyszerű csapat, de most mi győztünk”

Greg Lindqvist, vezetőedző, Brassó: „Jó mérkőzés volt. Bizonyos szakaszokban, így az első harmadban és 10 percig a másodikban jól játszottunk, megvoltak a helyzeteink, de nem tudtunk betalálni. Ha nem szerzünk gólt, nem tudunk nyerni, utána pedig az ellenfélnek jobb lehetőségei voltak. Nincs időnk bosszúsnak lenni, mert vasárnap újabb meccs vár ránk.”

DEAC-Dunaújvárosi Acélbikák 3-4 (2-1, 1-1, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után

Bő tíz perc alatt két gólt is szerzett a hazai csapat a volt újvárosi Turcotte és Kulesov révén. A következő percek a kiállításokról szóltak, összesen hat büntetést osztottak ki egyenlő arányban. A DEAC kettős fórban is játszhatott, de ezt kivédekezték a vendégek, majd az utolsó előtti másodpercben saját előnyüket már gólra váltották.

A második felvonás gyors gólváltással indult, a nagyszerű formában játszó Kovács Bronson találatára Saluga válaszolt. Ez a harmad is tele volt büntetésekkel, 4 a 3 elleni játék is zajlott, majd újabb kettős debreceni fór következett, de gól nem született.

A pihenő után valamivel fegyelmezettebben játszottak a csapatok, de aztán előbb Mestyán, majd Izacky és Behal is leült. A DAB majdnem négy percig folyamatosan emberelőnyben támadhatott, és végül Franssila be is talált, így az 55. percben egyenlített. A végén még a DEAC is fórba került, de nem tudott élni vele. A hosszabbítás 34 másodpercig tartott, mert az Acélbikák közelmúltban igazolt finn csatára, Joonas Huovinen betalált Hetényi Zoltánnak.

Az Újváros sorozatban másodszor nyert ráadásban, de amíg a Vasas ellen inkább egy pont elvesztéséről volt szó, a mostani bravúrnak számít.

David Musial, vezetőedző, DEAC: „A közönség számára jó mérkőzés volt. Voltak hullámvölgyek, vezettünk két góllal, aztán a Dunaújváros visszajött. Nem voltunk csapat, ha néhány játékos nem ébred fel a meccsen, akkor nem tudunk jól játszani. Lehet, hogy jó a keret, de mindenkinek száz százalékot kell nyújtania.”

Borbás Gergely, vezetőedző, Dunaújváros: „Ezeknek a pontoknak nagy az értéke a mostani helyzetünkben. Ki voltunk már éhezve a sikerre, főleg, hogy egy élcsapat ellen tudtunk végre nyerni.”

EV Vienna Capitals II–Sport Club Csíkszereda 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)

A Csíkszeredának fél perc sem kellett, hogy vezessen, Andrej Taratuhin talált be, majd a 9. percben Konsztantyin Panov növelte az előnyt. A bécsiek nem adták fel, és Alexander Maxa emberelőnyből szépített, ez volt tehát a KHL-es svéd kapus, Joakim Lundström első kapott gólja a ligában.

A második harmad rengeteg kiállítást hozott, a meccs felénél Papp Szabolcs a 3 a 3 elleni játékban talált be. A Capitals az utolsó harmadban is szorossá tudta tenni az állást, megint Maxa volt eredményes emberelőnyből, ám erre még két góllal tudott felelni a Csíkszereda, Becze Tihamér és Részegh Tamás révén, ezzel lezárva a meccset.