A Sportklub legyőzte az FTC-Telekomot

2023.01.12. 19:55 |

A címvédő izgalmas mérkőzést játszott tavalyi döntős riválisával.

A címvédő vasai között Adorján kapott lehetőséget, míg a ferencvárosi stáb Nagy Kristófnak szavazott bizalmat, valamint bemutatkozott a szegedi Andersen Liga-csapattól kölcsönvett Turbucz. A mérkőzés elején emberelőnybe került a Sportklub, nem élt a lehetőséggel, ám a kiegészülés után egy perccel megszerezte a vezetést, miután Nagy hiába védett egy kék vonalas lövést, Részegh Tamás korcsolyával a kapuba juttatta a korongot, a gólt videobírózást követően megadták (1-0). A harmad folytatásában az FTC-Telekom próbált egyenlíteni, emberfórban is próbálkozhatott, de nem tudot betalálni Adorjánnak.

Másfél perc telt a második felvonásból, amikor a ferencvárosiak hiába próbálták eltakarítani a korongot a kapujuk elől, a játékszer Vesely elé került, aki meglőtte a második csíki gólt (2-0). A meccs közepén eljött a második zöld-fehér emberelőny, ahol hiába nyomtak a vendégek, nem tudtak szépíteni.

A harmadik húsz perc áthúzódó csíki fórral indult, és később is kiküldtek egy ferencvárosit, ám utóbbi rosszul sült el csíki szempontból: a vendégek megléptek, Kulmala emberhátrányos góllal zárta az akciót (2-1). Nem örülhettek sokáig a zöld-fehérek, a kiegészülés után nem sokkal Részegh közelről visszaállította a kétgólos differenciát (3-1). A mérkőzés hajrájához érve megint öt a négyre játszhattak a csíkiak, nem éltek a lehetőséggel, aztán egy páros kiállítás nyomán négy a négyre is jégkorongoztak a csapatok, ami a Fradinak kedvezett: Tóth Adrián fonákkal behúzta a korongot Adorjánnak (3-2). A végjátékban a ferencvárosi kapus lekorcsolyázott, ez arra volt elég, hogy Milan egy üres kapus góllal beállítsa a végerdményt.

A Sportklub 4-2-re nyert, pénteken a DEAC-ot fogadja. Az FTC-Telekom Gyergyószentmiklóson folytatja erdélyi túráját.

Nyilatkozatok:

Tom Coolen, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda: "Úgy gondolom, egy olyan mérkőzés volt a mai, amely során több új játékosunk megfelelő helyét kerestük a csapaton belül. Több sérültünk is van a fiatal játékosaink körében, így három sorral kell játszanunk. Nem szeretnénk három egységnyi játékossal játszani, négy sorozni szereznénk, ez megkönnyítené mindenki dolgát, frissebben tartva a srácokat. Három sort használva a fiúk fáradtabbak. Korán sikerült megszereznünk a vezetést, amit sikerült is megtartanunk a mérkőzés egésze alatt. Attila remekelt a kapuban. Örülök a győzelemnek, de azt gondolom, tudunk jobban játszani, sőt tudom, hogy ennél is tudunk jobbak lenni. Minden nap azon dolgozunk, hogy jobban teljesítsünk és a jó dolgokat műveljük a pályán, ez a mi folyamatos munkánk. Sosem vagyunk tökéletesek, de próbálkozunk azzá válni, és ez az én feladatom, hogy annyira tökeletesek legyünk, amennyire csak lehet. Úgy gondolom, ez egy remek hely játszani és egy igazán jó hely edzőnek lenni."

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: "Már beszéltem róla, hogy erre a túránkra elég kevesen tudtunk eljönni, mert rengeteg beteg és sérült játékosunk van. Itt is jó pár srác sérülten játszotta végig a meccset. Szóval azt gondolom, ennek ellenére jó meccset tudtunk játszani. A végén még az is benne volt, hogy vissza tudunk jönni a mérkőzésbe. Le a kalappal a srácok előtt! Erre abszolút lehet építeni, hogy így tudunk küzdeni, ilyen kevesen, sérültekkel és betegekkel teletűzdelve. A srácok tényleg óriásit küzdöttek ma. Ha ezt így tudjuk folytatni, akkor jók leszünk itt a végelszámolásnál."