A Fradi nyerte a csúcsrangadót

2021.10.03. 22:04 |

Nem tudott gólt lőni a Csíkszereda a Tüskecsarnokban, az Erste Liga vasárnapi rangadóján. A Gyergyó legyőzte a nagyot küzdő ETO-t, a DEAC nyolcat lőtt a Brassónak.

FTC-Telekom - SC Csíkszereda 4-0 (0-0, 2-0, 2-0)

A 2. percben verekedés miatt állt a játék, Tóth Gergő és Gyenyisz Kuljas akadt össze. Bár volt helyzet mindkét oldalon, az első harmadban nem esett gól, kiállítás viszont annál több, 13-13 perc.

A második harmad FTC-góllal indult, Cody Fowlie emberelőnyben talált be pontos lövéssel. A Csíkszereda kétszer a vasat találat el, a hazai csapat viszont a szünet előtt tudta növelni a különbséget, Rasmus Kulmala kapásból volt eredményes.

Az utolsó harmadban ismét a finn csatát volt eredményes kétszer: előbb egy távoli lövésbe ért bele, majd kettős emberelőnyben közelről, éles szögből vágta be a korongot. A címvédő nem tudott betalálni Arany Gergelynek 38 lövésből.

A Csíkszeredára hétfőn este is fontos meccs vár Újpesten, az FTC pénteken játszik legközelebb, akkor a DEAC-cal.

Nyilatkozat

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Nagyon jó hír, hogy javult a játékunk a péntekihez képest, ez azt jelenti, hogy van foganatja annak, amit mondunk a játékosainknak, annak, amit átbeszélünk. Az előző meccsen a második 35 percben mutatott játék miatt kamerák előtt dorgáltam meg a csapatomat, most kamerák előtt illeti őket dicséret. Rendkívül koncentráltan játszottunk végig mind a hatvan percen keresztül, erre van szükség egy ilyen csapat ellen, mint a Csíkszereda. Mindenki maximálisan betartotta a taktikai utasításokat, erre nagy szükség is volt, mert egy ilyen meccset csak akkor lehet megnyerni, ha a legapróbb részletekre is odafigyelünk, a legkisebb hiba megbosszulhatja magát. A speciális játék is döntőnek bizonyult, hiszen egy ilyen támadópotenciállal rendelkező csapatot nulla gólon tudtunk tartani. Hibátlan volt a hátrányos védekezésünk, volt emberelőnyös gólunk, ez is nagyon kellett. Nagy öröm a siker, de annak örülök a leginkább, hogy két nap alatt ilyen hatékonyan tudtunk javítani a játékunkban tapasztalt hibáinkon. Ez azt jelenti, hogy a srácok meg tudják valósítani az elképzeléseinket, ezért pedig le a kalappal, fejben és fizikálisan is óriási meló volt a mai.”

Magnus Sundquist, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda: „Az elején mi is szerezhettünk volna egy-két gólt, de nem így alakult. Azt hiszem, a mai mérkőzést egyértelműen a speciális játék döntötte el ellenfelünk javára, mi rengeteg emberelőnyből egyet sem használtunk ki, ők viszont éltek a lehetőségeikkel. Nagyon jó játékot hozott a mérkőzés, talán ez volt a legjobb meccs, amit eddig az Erste Ligában láttam. Egy ilyen szoros találkozót egyértelműen az emberelőnyös játékok döntenek el, ez ma sem volt másképp. Picit talán több feszültség volt bennünk a kelleténél, néhány büntetés elkerülhető lett volna, jó lenne fegyelmezettnek maradni az ilyen rangadókon is, egy ilyen csapat, mint a Ferencváros, a legapróbb hibát is megbünteti, így nem fért bele ilyen speciális játék, mint a mai.”

DEAC-Brasov Wolves 8-4 (1-1, 5-1, 2-2)

A Debrecen vezető gólját a Brassó bő egy perc múlva kiegyenlítette. Az első harmadban is sok volt a büntetés, de ezekből egyik csapat sem tudott profitálni.

Aztán Turcotte váltott gólra egy áthúzódó fórt, majd a DEAC kettős hátrányt is kivédekezett. A 29. percben Hunt még egyenlített, de innentől a hazaiak percei következtek. Két percen belül Vokla, Spirko és Dalecky is betalált, utóbbi fórból, majd a harmad végén Kloz kettős előnyt értékesített, így néggyel húzott el a debreceni gárda.

Turcotte gyors gólja indította az utolsó harmadot, ez is kettős fórban született, újabb brassói fegyelmezetlenség után. Valchar és Gajdó még csökkentette a különbséget, de a végét jobban bírta erővel és idegekkel a DEAC, fél perccel a vége előtt pedig Hári állította be a végeredményt.

A Brassó hétfőn este a DVTK vendége lesz, a DEAC pénteken fogadja a Fradit.

Nyilatkozat

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Szerintem ma jól játszottunk, a kulcs az volt, hogy ki tudtuk védekezni a Brassó 5 a 3 elleni előnyét, utána sokkal jobban kezdtünk el játszani, sikerült emberelőnyös gólokat szereznünk. Pontokat kell szereznünk és amíg Hetényi Zoli, egy nagyon fontos játékosunk hiányzik, mindenkinek többet kell hozzátennie a játékhoz. Természetesen a Brassó legyőzése önbizalmat ad a srácoknak és ezzel az önbizalommal állhatunk neki a következő mérkőzésnek a Fradi ellen, amely szintén a liga egyik a top csapata. Ellenük is meg fogjuk próbálni a legjobbunkat.”

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „Szörnyű mérkőzés volt számunkra. Minden elismerésem a DEAC-nak. Úgy gondolom a mérkőzés nagy részében többet dolgoztak, mint mi. Nehéz ezen a pályán játszani és úgy gondolom, hogy az emberhátrányos védekezésünk – ami eddig az erősségünk volt – szinte nem is létezett ma este. Nagyon jól mozgatták a korongot az előnyben, amíg a mi előnyünk szinte egyetlen helyzetet sem hozott létre. Még mindig csak a 6.-7. mérkőzés a szezonban és még mindig van 3 üres import helyünk, ami betölthető és volt egy sérült játékosunk is, valamint a 2.számú kapusunk is sérülést szenvedett, szóval elmondhatjuk, hogy ami elromolhatott, az elromlott számunkra. Azt kaptuk, amit érdemeltünk, ami nem sok, nem érdemeltük meg, hogy ma megnyerjük ezt a mérkőzést.”

UNI Győr ETO HC - Gyergyói HK 2-4 (2-1, 0-2, 0-1)

Egy emberelőnyös és egy emberhátrányos góllal a Győr elhúzott, de a GYHK gyorsan szépített. Fokozatosan vette át az irányítást a vendég csapat, és a második harmad második felében az eredményt is megfordította.

Jól működött a gyergyói emberelőnyös játék, három gól is született ilyen helyzetből. Bodó Chris mind a négy találatban benne volt, egyet maga lőtt, hármat előkészített. Sylvestre ezúttal is jó társa volt, a kanadai légiós eddigi hét meccséből csak egyszer nem szerzett pontot, most 2+1-gyel zárt.

A Gyergyó kedden a MAC HKB vendége lesz, az ETO majd pénteken játszik a Titánokkal.

Nyilatkozat

Ladányi Balázs, vezetőedző, ETO: „Tudtuk, hogy  nehéz lesz tartani az ellenfél első sorát. Tudtuk azt is, hogy nem szabad nekik esélyt adni arra, hogy  emberelőnyt játsszanak, ezt az egy dolgot nagyon elrontottuk ma és ez meg is bosszulta magát. Emberhátrányban  elveszítettük a mérkőzést. Úgy érzem, azon kívül rendben lettünk volna, de ez a ha utáni rész amivel már nem fogunk tudni semmit kezdeni. Meg kell oldanunk azt, hogy kevésbé adjunk lehetőséget az ellenfeleknek arra, hogy létszámfölényes helyzetbe kerüljenek. Úgy érzem, hogy az emberhátrányok miatt nem voltunk egy súlycsoportban, de ettől függetlenül azt a munkát, amit kellett, azt letettük.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: „Először is, ez az a hoki, amit szeretnénk látni. Ugye az ellenfelet két gólon tartottuk. A mérkőzés elején elég puhán kezdtük, majd az üzenetet el is küldtük az első szünetben és gyökeresen megváltozott a mentalitásunk, és ezt a fajta játékot szeretnénk látni a csapattól, hogy korong nélkül nagyon keményen játszik, agresszívan, koronggal pedig kreatívan és lendületesen. Ez meghozta az eredményét azt gondolom. Azt el kell mondanom mindenképp, hogy a győri csapatot ugye ismerjük, egy nagyon erős magyar gerinccel rendelkezik, amihez még jöttek új játékosok, akik hoztak minőséget. Nagyon nehéz ellenük játszani és nagyon nehéz érvényesíteni az esetleges fölényünket, de az említett okok miatt ez sikerült és ennek nagyon örülök, és azt gondolom, hogy értékes minden három pont, de a Győr otthonában nyerni, az igazán értékes és jó dolog!”