A DVTK lenullázásával pipálta ki az alapszakasz 2. helyét a Brassó

2024.03.01. 19:38 |

A Corona kapujában Alex Dubeau ismét kapott gól nélkül zárt, a hazaiak mindhárom találatukat emberelőnyben szerezték.

A hazai kapuban Dubeau, a másik oldalon Voris kezdett, az első harmadban ők játszották a főszerepet. Egészen a 19. perc végéig mindkét kapus megőrizte hálóját – Vorisnak volt több dolga, de Dubeau-nak ziccert is kellett hárítania Páterkával szemben -, ám ekkor a Corona kihasználta a mérkőzés első emberelőnyét, az összevissza pattogó korong végül Valchar és Blackwater közvetítésével Cornet elé került, aki a jobb vasnál nem hibázott közelről (1-0). A játékrész végét még egy miskolci kiállítás zárta, egyebekben ritka folyamatos volt a játék, a nyitó felvonás alig 25 perc alatt lepergett.

A középső etap első perceiben Csiki helyzetét védte Dubeau, válaszul a túloldalon Voris hanyag kapu mögötti megoldása után Kóger révén növelhette volna előnyét a házigazda. Maradt a kezdeményezés a Brassónál, megint Schaberék duplázhatták volna meg a vezetést, az ellentámadást Jegor Razumnyakék vitték végig 2 az 1-ben, Dubeau kapus maradt a végállomás. Egy támadóharmados Kóger-szabálytalanság után a DVTK is megpróbálkozhatott első fórjával, meddően játszották meg. A meccs felén túl Skrabov is kapott egy jogos két percet, a barcaságiak meglőtték második emberelőnyös góljukat: VanWormer közelijénél még nagyot védett Voris, de a kipattanót nem tudta eltakarítani a borsodi hátrányos egység, Schaber fordult rá, és beemelte a léc alá (2-0). Ebben a húsz percben már közel duplaannyi brassói lövés esett, megérdemelten ment kettővel a házigazda.

A záró periódus nagy részében is mintaszerűen zárt a brassói védelem, amit pedig kellett, Dubeu fogta. A harmad derekán egy vendégfórban az orosz emberelőnyös egység rajzolt fel egy szép figurát Berdnyikov és Valentyin Razumnyak főszereplésével, de a kanadai kapus ezúttal is áthatolhatatlannak bizonyult. Miként a mérkőzés fennmaradó részében is: külön figyelemreméltó, hogy az ihletett formában védő 29 éves portás a mostanival együtt előző három bajnokiján egyszer sem kapott gólt a rendes játékidőben. Ami nem sikerült vendégoldalon, sikerült megint a hazaiaknál, avagy látványos különbség mutatkozott a két együttes fórhatékonysága között: hattal a vége előtt Schaber erősen középre tett korongjába VanWormer tökéletes szögben tette bele az ütőjét, az újabb előnyös találattal minden kérdést lezárt a Corona, amely az újabb három ponttal matematikailag is bebiztosította második helyét az alapszakaszt éppen Csíkszeredában megnyerő FTC mögött és a címvédő Gyergyó előtt. Dave MacQueen együttese szombaton az Újpest ellen zárja az alapkört, a 7. helyen maradó DVTK pedig kedd este a FEHA19 ellen.

Corona Brassó-DVTK Jegesmedvék 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Steve Kasper vezetőedző, DVTK:

"Nem lehet megnyerni egy meccset, ha nem találsz be a kapuba. Szóval elismerés az ellenfelünknek, nagyon megnehezítették a dolgunkat. Nem tudtunk az emberelőnyökkel mit kezdeni, volt ugyan néhány lehetőségünk, de nem tudtunk befejezni őket. Ők viszont két emberelőnyös gólt is lőttek, ez jelentette a különbséget ma. Nagyon nehéz meccs volt ez a mai, mindig nehéz messzire utazni egyetlen meccsért, és aztán elveszíteni azt. Csalódottak vagyunk, de újjá kell építeni magunkat."

Dave MacQueen vezetőedző, Brassó:

"Azt hiszem, szinte végig kontroll alatt tartottuk a játékot. Nemrég láttuk már ezt a csapatot, és szerencsére volt egy kis időnk edzeni a napokban. Az edzéseken világossá vált, hogy bizonyos helyzetekben javulnunk kell. Az elhivatottságunk rendben volt ma, a korongot is jól mozgattuk, helyzeteket dolgoztunk ki. Alex Dubeau tette a dolgát ma is, nem véletlenül igazoltuk le, jó döntés volt. Örülök, hogy emberhátrányban remekeltünk, és annak is, hogy sokan voltak ma a lelátón, és hangosak is voltak az elejétől a végéig. Szeretek itthon játszani, enerigát ad a csapatnak a közönség."