A Corona lenullázta a FEHA19-et

2024.02.25. 20:03 |

A brassóiak kapott gól nélküli sikernek örülhettek a fehérváriakkal szemben.

Előző mérkőzésén hazai jégen maradt lőtt gól nélkül a Corona, Dave MacQueen nem is hagyta szó nélkül övéi teljesítményét. Kritikája ellenére a nyitány a fehérváriaké volt, akik szintén igyekezhettek, a Miskolc kerek egytucatot rámolt be nekik legutóbb a Raktár utcában. Jól tették-vették a korongot az anyagországiak, Dubeau őrizte jó formáját. A 8. percben Zezelj követte el az első szabálytalanságot, Piché ütőjében maradt a vezető gól. A harmad második felének kezdetén fordult a kocka, Gajdó ment ki, Farkas László ziccerét hárította a hazai kapus. Öt az ötben egyenlő erők küzdöttek a jégen, a rutinosabb brassóiak a 16. percben Zagidullin révén megszerezték a vezetést (1-0). Melnyicsuk pillanatai következtek: összecsúszott védőjével, még idejében felpattant és hárította a lövést. Villámgyors FEHA-akció futott a jégen, Csollák ütemtelenül ráküldött korongja majdnem meglepte Dubeau-t. A hajrában előre buliztak a vendégek, a kipattanóra Németh Zalán startolt, a Corona kapusa gyorsabb volt. A 12-9-es kapura lövési mutatót hozó nyitó harmad után a játék képével inkább a fehérváriak lehettek elégedettebbek.

A középső felvonás elején is vendégütőkön járt többet a korong, Vokla lövését ülve hárította a brassói hálóőr, majd Csollák is megkínálta Dubeau-t, veszélyesek voltak a hátvédek. Feljebb kapcsolt a házigazda, Piché távolija és Blackwater közelije is kimaradt, előbbi a felsővasat is megzörgette. A fehérvári emberelőny sok rossz passz miatt nem hozott gólt, egyenlő létszámban aztán Racsinszkij ziccerig cselezte magát, nem tudott egyenlíteni. A látogatók játszottak több energiával, majd a harmad második felében Piché hátsó palánkról visszapattanó korongját nem tudta betuszkolni Zagidullin. Melnyicsuk állta a sarat, bravúrjai után csendesedett az összecsapás. A hajrában Cornet és Falus talált egymásra, lökdösődés lett a dologból. A végén újabb vendég fór maradt ki, majd Zezelj szabálytalansága azt jelentette, emberelőnyben kezdheti a záró harmadot a Brassó.

A fórból volt esélyük gólszerzésre a hazaiaknak, egy alkalommal kicsi a rakást játszottak a fehérvári kapu előtt, de az eredmény nem változott. Beszorították ellenfelüket a MacQueen-fiúk, Zagidullin ajtó-ablak ziccerben elütött a korong felett. Igyekezet gyorsan lezárni a meccset a házigazda, sokáig nem járt sikerrel. Továbbra is össztűz zúdult a Melnyicsuk ketrecére, aki állta a sarat, Kóger és VanWormer sem tudta legyőzni a parádézó kapust. A 46. percben aztán VanWormer szó szerint begyötörte a másodikat, egy hátvéddel együtt, még a kapu is elmozdult. A játékvezetők visszanézték, majd szabályosnak ítélték a gólt (2-0). Az 52. percben jött a következő: Valchar végleg eldöntötte a nyitott kérdéseket (3-0). A végére egy fehérvári fór maradt, amiből már hiányzott a meggyőződés. Corona Brasov az utolsó játékrészben megmutatta, melyik a jobb csapat, végül simán nyerte az összecsapást. A FEHA19-ben két küzdős harmad volt, az ezúttal is remeklő Dubeau kapuját azonban nem tudták bevenni.

Corona Brasov–FEHA19 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)

Dave MacQueen vezetőedző, Corona Brassó:

"Nem tudom, hogy túl idegesek voltunk-e a meccs elején a későbbi kezdés miatt, mindenesetre az elején nem az igazi arcunkat mutattuk, nem voltunk kezdeményezőek. Elismerés a Fehérvárnak, nyomás nélkül játszottak. Fiatal játékosaik tele vannak energiával, ezt láttuk a fehérvári meccsen is. Ha nem kezdesz el velük együtt és az ő tempójukban korizni és felvenni velük a versenyt, akkor elég keserves lehet a meccs a számodra. A második harmad végén elmondtam a srácoknak, mi egy jó csapat vagyunk, de mintha nem hinnénk ezt el. Vissza kell az önbizalmunkat szerezni és csak játszani, amit tudunk, nem egyénieskedni. Ennek megfelelően a harmadik harmad már sokkal jobb volt a korábbiaknál. Védekezésben is, nemcsak támadásban. Fontos három pontot szereztünk, és végre a következő napokban lesz időnk edzeni is."

Anatolij Bogdanov vezetőedző, FEHA19:

"Ez egy nagy visszatérés volt a részünkről, mármint arra gondolok, hogy az előző meccsekhez képest megmutattuk a karakterünket, a megfelelő hozzáállásunkat. Kalandos úton érkeztünk meg a meccsre, egy kicsit későn is. Büszke vagyok a csapatomra, ahogy beleálltunk a meccsbe, és bár nem volt mindig szép a játék, a fiúk kitettek mindent a jégre. Az öltöző tele volt fáradt fuatal srácokkal. Tényleg nagyon hosszú volt a buszút, büszke vagyok a csapatra. Azt hiszem, ez az az út, ahogy be kell fejeznünk a bajnokságot. Össze kell zárnunk, egymásért kell játszanunk, hatvan percen keresztül. A kemény munka kifizetődik, reméljük, az eredménye is meglesz ennek az igyekezetnek."