Ismét a Csíkszereda ünnepelhetett

2018.02.21. 23:47 |
Az Erste Liga negyeddöntőjének második mérkőzését is a Csíkszereda nyerte a DAB ellen.

A javítás és az egyenlítés reményében várta a Csíkszereda elleni Erste Liga negyeddöntő második mérkőzését a DAB együttese. Jason Morgan tanítványai jobban is kezdték a párharc második találkozóját, mint a keddi összecsapást, ám hiába alakítottak ki több helyzetet is ellenfelük kapuja előtt, elég volt egy védekezési hiba, és a 13. percben Fabus révén a Csíkszereda szerezte meg a vezetést. Nem sokáig mutatott azonban vendégelőnyt az eredményjelző, mert másfél perccel később Nageler kapott jó indítást Odnogától, s egy köténygóllal kiegyenlített. A 19. percben viszont komoly esélyt kapott Csíkszereda, miután Becze kapott végleges fegyelmit testre ütésért, s a fórral élni is tudtak a vendégek, akik négy másodperccel a harmad vége előtt ismét magukhoz ragadták a vezetést Farkas Tamás találatával.

A második felvonást további három és fél perces emberhátrányban kezdték meg a házigazdák, de átvészelték a kritikus időszakot sőt, miután kiegészültek, Turcotte lódulhatott meg egy kidobott koronggal, s másodszor is egyenlített. A folytatásban egyértelmű fölénybe kerültek a Bikák, ám a lendületüket több kiállítás is megtörte. Két kivédekezett hátrány után újra több ziccert alakított ki a DAB, ám ezek rendre kimaradtak, s a 35. percben egy ellentámadásból Szcsasztlivij ért gólt érően egy keresztpasszba. Ez a találat megfogta a hazaiakat, és a 38. percben a Sportklub orosz klasszisa ismét eredményes volt.

A harmadik húsz harmad elején gyorsan emberelőnybe kerültek az Acélbikák, ám ezt sem sikerült kihasználniuk. Több mint kétszer annyi lövésük volt az újvárosiaknak, gólt azonban mégis a vendégek szereztek: az 51. percben Antal Zsombor is betalált, eldöntve a meccset. A hátralévő időben ugyanis megőrizte biztos előnyét a Csíkszereda, mely újabb sikerével nagyot lépett a továbbjutás felé.

A Csíkszereda tehát 2-0-ra vezet a négy sikerig tartó párharcban, amelynek következő két mérkőzését Erdélyben rendezik a hétvégén.

Dunaújvárosi Acélbikák-SC Csíkszereda (román) 2-5 (1-2, 1-2, 0-1)

Az állás: 2-0, a Csíkszereda javára.

Nyilatkozat

Jason Morgan, DAB: „A teljesítményünk és a harci szellemünk sokkal jobb volt ma este mint tegnap. Nagyon sok helyzetet kihagytunk, főleg abban, hogy kapura vagy afelé juttassuk a korongot, úgy érzem, túlságosan szépen akartunk játszani. Becze kiállítása komoly érvágás volt. Természetesen az is látszik, hogy a Csíkszereda mennyire tehetséges támadásokban. Látszik, hogy a légiósaik igazi topjátékosok, sokat elmond, hogy mennyi beleérésre játszanak, vagy éppen adott helyzetben a társ botjára lövik a pakkot a kapu helyett. Érződik rajtuk, hogy magas szinten űzték a sportot. Most egy dolgot tudunk tenni, hogy a következő mérkőzésre koncentrálunk, elutazunk Csíkszeredába és megnyerjük az első találkozót. Utána ráérünk kitalálni a jövőt.”

Hozó Levente, Csíkszereda, másodedző: „Igazi csapatként dolgoztunk ma is. Nagy erőket mozgattunk meg a siker érdekében. A 2-0 már egy komoly előny, de a középszakasz óta lényegében csak a rájátszásra készülünk. Keményen megküzdöttünk mindkét nap a sikerért. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek minket. Az biztos, hogy otthon, a Vákárban több ezren buzdítanak majd.”