Hétig meg sem állt a DAB

2017.09.24. 22:24 |

Becsülettel hajtott a Vienna Capitals, de a Dunaújvárosi Acélbikák magabiztosan győztek az Erste Ligában.

A ligaújonc Vienna Capitals farmcsapata ellen folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák. Mivel David Musial tanítványai sem a legjobban kezdték az idei szezont, így győzniük kellett a bécsi fiatalok ellen ahhoz, hogy megkezdjék felzárkózásukat a középmezőnyhöz.

Ennek megfelelően kezdték is a meccset a dunaújvárosiak, de az látszott, hogy a rengeteget korcsolyázó és rendkívül lelkes vendégeket nem lesz azért könnyű megtörni. Így is akadt azért helyzete a hazai csapatnak, s bár ezekkel egészen a harmad derekáig nem tudtak élni, a 12. percben Orbán érkezett jól egy lepattanóra, és közelről a bal alsóba lőtt (1-0). Három perccel később Léránt iramodott meg a jobb szélen, majd kapura lőtt, és mivel a korong valahogy átcsorgott a kapuson, megduplázta előnyét a DAB (2-0).

A bécsiek nem adták fel, az első harmad hajrájában is akadt lehetőségük a szépítésre, de a második periódus elején egy kontrából meglepték a túlságosan is kitámadó Bikákat, s Thalhammer révén szépítettek is (2-1).

Mindössze hét másodpercig örülhettek azonban a góljuknak, mert az újrakezdés után Izacky lopott korongot, s fejezte be pontos lövéssel megugrását (3-1). A 28. perc elején azonban megvillantak az osztrákok is, s Grosslercher szép találatával újra visszajöttek a meccsbe, de erre ismét tempót váltottak a hazaiak, akik Azari 29. percben lőtt góljával visszaállították korábbi előnyüket (4-2). Ekkor szinte mindent egy lapra feltéve kezdtek el rohamozni a bécsiek, s több nagy lehetőségük is volt a gólszerzésre, ám az Acélbikáknál bemutatkozó Pacl kapus remekül védett, míg a kontrákból előbb Odnoga, majd Azari lőtte ki a jobb alsót, végleg eldöntve ezzel a mérkőzést (6-2).

Az utolsó harmadban visszaesett az iram, a hazaiak őrizték előnyüket. Nageler meglőtte szezonbeli első találatát, így a DAB sima, 7-2-es győzelmet aratott.

Az Acélbikák  hétfőn este hat órától a Csíkszeredát fogadják.

Dunaújvárosi Acélbikák-Vienna Capitals II 7-2 (2-0, 4-2, 1-0)

Nyilatkozat

David Musial, DAB: „Nagyon kemény, sokat korcsolyázó, ügyes fiatalokból álló csapat a Bécs. Örülök, hogy az első gólokat mi lőttük, de aztán az egész meccs során óriási védelmi hibákat ejtettünk, a védekező harmadunkban problémák voltak. Szerencsére az új kapusunk megmentette nekünk a mérkőzést, remek védéseket mutatott be. A szólókat belőttük, ez a fejekben rendet tett egy kicsit, az utolsó harmadban pedig már az eredmény tartására játszottunk lényegében. Ezt a meccset azonban el kell felejtenünk, hiszen kevesebb mint 24 óra múlva új meccsünk van. Ott ezeket a hibákat nem engedhetjük meg, mindenképpen javulnunk kell a védekező harmadban.”

Christian Dolezal, Vienna Capitals: „Nem számítottunk könnyű meccsre, de ennél valamivel úgy gondoltuk, hogy egyszerűbb dolgunk lesz. Amikor visszajöttünk volna a meccsbe, pont akkor kaptunk elkerülhető gólokat. Pontokért jöttünk ma, de sajnos nem sikerült a mai meccs, tovább kell dolgoznunk.”

Itt vehet jegyet a 90 éves Magyar Jégkorong Szövetség szeptember 30-i rendezvényére.