Hamar eldöntötte a MAC

2018.02.23. 00:10 |

A MAC már az első harmadban eldöntötte a Ferencváros elleni mérkőzést az Erste Liga rájátszásában.

A házigazdák már a második percben megszerezték a vezetést Macaulay révén, aki egy szép csel után talált be. A MAC a harmad derekán duplázta meg előnyét, Pozsgai Tamás ért bele egy lövésbe jó ütemben, majd öt perccel később Somogyi Balázs is hasonló gólt szerzett emberelőnyben. A 18. percben még Kovács Bronson is betalált, ezzel lezárva a fontos kérdéseket.

A szünetben Arany Gergely váltotta Bálizs Bencét, de őt sem dolgoztatták meg a ferencvárosiak. Rengeteg volt a kiállítás, főleg a vendégek játszottak hátrányban, de a MAC ezt nem használta ki.

Az utolsó harmad kiegyenlített játékot és egy-egy gólt hozott: Shupe szépítése után Pozsgai gyorsan visszaállította a különbséget. A MAC taktikus játékkal megőrizte előnyét a hátralévő percekben.

A  párharc pénteken folytatódik a Tüskecsarnokban.

MAC Budapest-Ferencvárosi TC 5-1 (4-0, 0-0, 1-1)

Nyilatkozat

Majoross Gergely, MAC: „A rájátszás első meccsében mindig benne van, hogy idegesen kezdenek a csapatok és furcsa játék alakul, de ezt jól meg tudtuk oldani. Jól tudtunk játszani az elejétől kezdve, viszonylag hamar megszereztük a vezetést, és el is döntöttük a meccset. Utána lehoztuk a kötelezőt. Ezért jár egy győzelem és innen összpontosítunk a következő meccsre.”

Greg Lindqvist, FTC: „Elkerülhető gólokat kaptunk, és 4-0 után elúszott a meccs. Utána voltak helyzeteink, három kettő az egy elleni szituációnk is volt, ami kimaradt. Sajnos a MAC a favorit, ezzel nem tudtunk ma mit kezdeni. Ugyanakkor az utolsó 40 perc eredménye 1-1, még akkor is, ha azt mondják, hogy a MAC nem szakadt meg az előny birtokában. Ugyanakkor a játék képe alapján nem lehet mást mondani, jól játszottunk, csak az első harmadot szúrtuk el nagyon. 24 órán belül újabb meccset játszunk, annyi a dolgunk, hogy a második és harmadik harmadban hozott játékot hozzuk, és felvegyük a kesztyűt fizikailag, hiszen rendkívül jó játékosok vannak a MAC-ban."