Galanisz-parádé Fehérváron

2017.09.24. 22:44 |

A címvédő DVTK Jegesmedvék szétlövés után nyertek a Titánok ellen az Erste Ligában. Galanisz Nikandrosz mesterhármast szerzett.

A DVTK kezdte aktívabban a találkozót, mégis a Fehérvár szerzett vezetést: Ainsworth passzából Schoenmakers talált a kapuba. Nem kellett sokáig várni az egyenlítésre: Magosi próbálkozását még hárította Kornakker, de a kipattanóra érkező Galanisz Nikandroszét már nem tudta. A Jegesmedvék 22 másodpercig kettős emberhátrányban játszottak, de sikerült kivédekezniók.

A második harmadban a fehérváriak emberelőnyben ismét vezetéshez jutottak, miután egy kontra végén Schoenmakers kipattanóját Joe Antilla értékesítette. A DVTK aktívabban játszott, de most többet kellett várni az újabb egyenlítésre, a vendégek is kihasználatlanul hagytak egy kettős fórt. A harmad végén Pavuk passzolt a kapu előtt üresen maradó Galanisznak, aki ezúttal sem hibázott.

A záró harmadot megint a Titánok kezdték jobban, és egy eladott korongra lecsapva Hamvai Szilárd talált be. Élénk játékot hozott a folytatás, mindkét kapu előtt sok lehetőséggel. A helyzetekből egyet Galanisz váltott gólra az 57. percben.

A harmad hátralévő részében egyik csapatnak sem sikerült gólt szereznie, így hosszabbítás következett. A ráadás során mindkét oldalon hatalmas védéseket kellett bemutatniuk a kapusoknak, egyik fél sem tudta eldönteni a párharcot, ezért a büntetőkre maradt a sor. A címvédő Adorján remeklésének, valamint Galanisz és Vas góljának köszönhetően győztesen hagyta el a fehérvári csarnokot.

Fehérvári Titánok-DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1) - szétlövés után

Nyilatkozat

Kóger István, Fehérvár: „Talán kicsit keserű a szám íze, mert csak egy pontot gyűjtöttünk be, de ha összességében a játék képét nézem, akkor azt mondom, hogy az ellenfél sokkal többet birtokolta a korongot, gyorsabban játszottak, sokkal több helyzetet alakítottak ki, mi pedig foggal-körömmel bravúrosan védekeztünk. Mégis keserű a szám íze, mert 60 percen keresztül egyetlen másodpercig sem tudott vezetni a DVTK, mindig mi kerültünk lépéselőnybe, mindig mi tudtuk a következő gólt meglőni és végül egy buta hibából tudtak egyenlíteni."

Mikael Tisell, DVTK: „Tanultunk a hibából, amibe az Újpest beleesett, nehéz meccsre számítottunk és tudtuk, hogy a Titánok nagyon jók hazai pályán. A csapatunk megmutatta a karakterét, hiszen háromszor is egyenlíteni tudtunk, ennek pedig nagyon örülök, emellett véleményem szerint jól is játszottunk, keményen dolgoztunk. De ellenfelünknek körülbelül 3-4 gólszerzési lehetősége volt, ezek közül hármat értékesített is, nem úgy, mint mi, ezért volt nehéz meccs ez nekünk. Néha úgy alakul, hogy hiába dolgozol keményen, az ellenfél mégis sikeresen támad vissza, és gólt szerez, ilyenkor újra fel kell jönni.  Nekünk ez mindhárom alkalommal sikerült, úgyhogy szerintem megérdemeljük a pontokat.. Nehéz itt játszani, a Titánoknak nagyon keményen dolgozó csapatuk van, ami minden tiszteletet megérdemel.

Itt vehet jegyet a 90 éves Magyar Jégkorong Szövetség szeptember 30-i rendezvényére.