A Fradi elrontotta a gyergyói ünnepet

2018.09.16. 22:30 |

Az UTE és a Brassó maradt veretlen az Erste Ligában. Az FTC megint hosszabbításra kényszerült, de ezúttal nyert.

Újpesti TE-Dunaújvárosi Acélbikák 5-3 (1-1, 2-0, 2-2)

A nap meccsén egyik csapat sem a legerősebb összeállításában kezdett, az UTE-ból Csányi Karol, a Dunaújvárosból Hruby Gellért és Jaako Turitainen hiányzott. Jobban kezdtek az Acélbikák, és fölényük a 9. percben érett góllá: Uski keresztpasszából Jabornik talált be. Magasabb fokozatba kapcsolt az Újpest, és a 14. percben szerzett egyenlítést is, igaz, ehhez kellett Sevela hibája. A kapus ahelyett, hogy rátenyerelt volna a pakkra, megpróbálta kitenni azt, de eladta, és a megszerzett korongból Stefichen gólt szerzett.

A második felvonást is jobban kezdte a DAB, ám hiába került emberelőnybe, nem tudott élni a lehetőséggel. Ahogy kiegészült az UTE, meg is szerezte a vezetést: egy kontra végén Varga Arnold volt eredményes. Újabb kiállítások következtek, de előnyben egyik csapat sem tudott gólt szerezni. Egyenlő létszámnál azonban jobban ment: a 39. percben Stefishen éles szögből leadott lövése becsapta Sevelát.

A harmadik harmad elején közelebb zárkózott a Dunaújváros, emberelőnyben Franssila lőtt pontosan a jobb alsóba. Az UTE kétszer is fórban támadhatott, de a vendégek kivédekezték ezt az időszakot, majd az 53. percben egy újvárosi előnyt Nagy Márk váltott gólra, belőve egy kipattanót. Az egyenlítés után nem tudott újabb gólt szerezni a DAB, az Újpest viszont igen: egy furcsán pattanó korongra Nemes csapott le, és Sevela mellett a hálóba lőtt. A vendégek a hajrában a kapust is lehozták, de nem tudtak egalizálni, a végén pedig Iberer üres kapus gólja mindent eldöntött.

Gyergyói HK - FTC-Telekom 2-3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után

Szintén izgalmasan alakult a Gyergyói HK első meccse a ligában. Az egykori KHL-esekkel megerősített csapat kétszer is vezetett az FTC ellen, Jezsov és Pesztunov volt a gólszerző, de a vendégek mindkétszer egyenlítettek, főleg Switzer szólója volt tetszetős. Mindkét oldalon sok volt a helyzet, de újabb gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás – ahogy azt a Ferencváros meccsein meg lehetett szokni. A ráadásban az FTC volt aktívabb, és Rantanen találatát még nem adták meg, ám Walls passza után Nagy Gergő gólja mindent eldöntött.

Fehérvári Titánok-Corona Brasov 3-8 (1-6, 1-1, 1-1)

A Brassó gyorsan eldöntötte a Titánok elleni meccsen, ugyanis a 12. percben már 4-0-ra vezetett, emberelőnyös és –hátrányos gólt is ütve. A végén nyolcnál állt meg a Corona. Mihály Árpád és Jereme Tendler is mesterhármasig, Anders Lidhammar 2+2-ig jutott.

Hokiklub Budapest-DEAC 3-5 (1-1, 1-4, 1-0)

A Tüskecsarnokban diadalmaskodott a DEAC. A debrecenieknél Vlagyiszlav Kulesov és Berta Ákos is három ponttal zárt. A DEAC vezeti a tabellát.

Schiller-Vasas HC - EV Vienna Capitals II 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-1) - hosszabbítás után

A Schiller-Vasas már 3-1-re is vezetett a bécsiek ellen, ám végül be kellett érnie egy ponttal. Egy percen belül két gólt szerzett a Capitals, a másodikat emberhátrányban, a hosszabbításban pedig az osztrákok játszhattak előnyben, és ezt gyorsan ki is használták. A Vasasban Pápa Márton duplázott, a vendégeknél Alexander Maxa 1+2-vel zárt.

(Fotó: fradi.hu)